Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Asus Transformer TF300t -Wzrost temperatury urządzenia podczas ładowania

25 Sie 2014 02:03 1569 3
  • Poziom 7  
    Po raz kolejny proszę o pomoc, tym razem z tabletem Asusa- TF300t

Sprawa jest następująca:
    Tablet działał poprawnie. Odkurzyłem go po 2 miesiącach leżakowania w szufladzie, uruchomiłem, wszystko ogólnie ok. Przywróciłem ustawienia fabryczne by za jednym zamachem powywalać cały śmieć na nim. Tablet w tym czasie podpięty był do ładowarki. Urządzenie uruchomiło się poprawie, dokonałem konfiguracji, zmieniłem program uruchamiający na androida 4.2. Powywalałem kilka śmieci od asusa (te które się da) Tablet następnie odłożyłem na stół by dokończył się ładować-tablet był na tą chwilę sprawny.

I teraz się zaczyna. Poczułem zapach spalenizny :/ Odłączyłem szybko ładowarkę i o mało się nie poparzyłem podnosząc urządzenie. Ciepło rozchodziło się od lewej górnej części patrząc od tyłu. Temperatura nadtopiła w tym miejscu obudowę (widoczne na zdjęciu) Innych uszkodzeń nie widać. Asus Transformer TF300t -Wzrost temperatury urządzenia podczas ładowania

Od tego momentu nie mogę go uruchomić. W swojej głupocie podłączyłem go jeszcze raz na kilka sekund gdy ostygł- kontrolka ładowania się zapaliła ale od razu można było wyczuć szybki wzrost temperatury na obudowie. Natychmiast odłączyłem od zasilania.

Ładowarka i kabel oryginalny, w oprogramowaniu nic nie było grzebane poza oficjalnymi aktualizacjami. Gwarancja ważna jeszcze do lutego (o ile ogarnę gdzie jest pudełko i paragon) Mam go 1,5 roku i do tej pory był bezawaryjny.

Zastanawiam się w takim razie czy nie jest to przypadkiem wina baterii- nie wiem jak to wygląda w transformerze ale gwarancja na baterie jest krótka. Poza tym na stronie asusa znalazłem taką informację:

Cytat:
    W przypadku wysłania elementu (zasilacz, bateria, notebook), który okaże się sprawny, bądź uszkodzony przez inny element (zasilacz, bateria, itd.), dosłanie pozostałych elementów odbywa się na koszt Klienta.

Czy w takim razie jest sens w wysyłaniu tego na serwis gwarancyjny? Proszę o radę.
  • Poziom 7  
    Chyba spróbuję im to wysłać. A nie macie pomysłu na to co mogło by w tym miejscu tak się rozgrzać i z jakiego powodu dzieje się to najczęściej? Bateria? Procesor? Coś? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów bez zaglądnięcia pod obudowę, ale chcę mniej więcej wiedzieć czego mogę się spodziewać ze strony serwisu ASUS-a i jak mam się przygotować na ewentualnie problemy z ich strony. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 7  
    Sprzęt naprawiono nieodpłatnie w serwisie gwarancyjnym