Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 - peugeot 307 2.O HDI 136 ps 2004 r ciezko odpala

25 Aug 2014 10:31 4911 14
  • Level 13  
    Witam tak jak w temacie Autko mi ciezko odpala czy jest cieple czy zimne. proble polaga na tym ze jezeli naladuje akumulator to auto odpala od razu , jak dalem nowy akumulator to problem znikl na pare dni i znowu ciezko odpala . Rozrusznik kreci normalnie .
  • Level 13  
    jak akumulator jest naladowany to jest wszystko ok . z tego co mi mowil jeden elektronik .
  • Level 11  
    Nie masz podłączonych jakichs chinskich gadzetów pod 12 v w samochodzie?

Dodano po 5 [minuty]:

Moze masz zbyt maly prad uderzeniowy aku... jest duzo mozliwosci
  • Level 13  
    nie mam nic takiego podlaczonego . jedynie radio JVC ale je dopiera wlaczam jak auto zapali. jest mozliwe ze to wina rozrusznika ???
  • Level 11  
    Tak to wyglada jakby aku byl za slaby:l Polecam sie zorientowac w doborze pradu uderzeniowego akumulatora, bo spotkalem sie juz z podobnym problemem i wlasnie to bylo przyczyna. Rozwiazac to mozna tylko przez zmiane akumulatora, wiec zanim sie cokolwiek zrobi radze odwiedzic jakiegos normalnego mechanika i pozwolic mu to obejrzec, gdyz oni beda wiedzieli najlepiej, co zrobic ;)

Dodano po 3 [minuty]:

W sumie mogly sie tez zurzyc tulejki...

Dodano po 2 [minuty]:

Mozesz tez sprobowac podlaczyc bezposrednio kablami rozruchowymi aku do rozrusznika i sprawdzic tym czy wina nie lezy po stronie doprowadzenia zasilania.
  • Level 13  
    Tylko że ja zmienilem na nowy aku i problem dalej jest moze nie jak wczesniej ale ma trudnosci z odpaleniem . Błedy wskazuje na pompe paliwa i czujnik ale to moze byc z tego powodu ze nie ma takiego pradu jaki byc powinien . czekam na Wasze propozycje a popoludniu podjade do elektronika

Wczesniej jak mi elektronik sprawdzal przy naladowanym aku to bylo wszystko wparzadki nie mial sie czego czepic . Dopiero po paru dniach wrocil problem i po wymianie aku jest tak samo
  • Level 11  
    Nie gasnie Ci czasami w drodze czy spada z obrotow?
  • Level 13  
    Nie . Nic sie takiego nie dzieje . jedem mechanik mi mowi ze rozrusznik pobiera wiecej pradu i to dlatego drugi mowi co innego .... Dzisiaj pojde do 3 i pewnie bedzie co innego gadal
  • Level 11  
    Troche malo mozliwe zeby pobieral za duzo pradu :D No tak teraz niestety jest... Warsztatow samochodowych jest teraz jak grzybow po deszczu, a jak przyjdzie co do czego to nie ma gdzie samochodu naprawic :D Potrafia tylko wymieniac podzespoly bez proby ich napraw... Czesto niepotrzebnie.
  • Level 13  
    tak mi jeden elektronik powiedzial ze Francuskie auta tak maja ze rozrusznik moze pobierc wiecej pradu i pozniej mniej idzie na inne podzespoly i dlatego sa bledy na pompie i czujniku.
  • Level 11  
    Dziwne... Nie jestem mechanikiem i malo z tym mam do czynienia, ale wydawalo mi sie, ze prad moze jedynie malec w takich sytuacjach ... Chyba ze cos blokuje rozruszinik.. Wtedy bedzie sie zachowywal odrobine jak cewka
  • Level 13  
    tto sa jego slowa .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Dość, Panowie dość. Same bzdury i to w dziale dla zaawansowanych.
    robokop wrote:
    W parametrach co widać - prędkość silnika w trakcie rozruchu i ciśnienie paliwa na szynie?

Póki nie znamy odpowiedzi na to pytanie, szkoda strzępić języka, może to, może tamto.
    Przenoszę do początkujących.
  • Level 11  
    Obstawialbym wyrobione tulejki.