Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chiński Erisin i brak możliwości regulacji siły głosu pokrętłem volume.

radassz 25 Aug 2014 11:00 7407 9
Texa Poland
 • #1
  radassz
  Level 9  
  Jako, że firma Erisyn sprzedaje dedykowane radia m.inn. do Passatów w dobrej cenie, zdecydowałem się na takie.
  Jako, że model ma dwa systemy - windows (nie "goły", raczej nakładka) i android uruchamiany ikoną. Napaliłem się właśnie na tego Androida, m.inn. za możliwość uruchomiania różnych nawigacji i programów, np. odtwarzaczy audio. Niestety, faktycznie oprócz różnych navi, z tymi odtwarzaczami lipa. Android nie widzi karty microsd extSdcard.
  Lecz to nie problem...
  "Popsuło" się pokrętło głośności. Gdy słuchałem mp3 z karty sdcard (pod windowsem) i jednocześnie chodziła nawigacja, coś się "gryzło" z głośnością. W momencie wydawania komend typu skręć tu, czy tam, a ja chciałem pokrętłem ściszyć audio, ściszałem głos lektora. I tak kilkanaście razy się zdarzało. W końcu regulacja pokrętłem głośności nie działa, choć gdy wciskam ją mogę robić pauzę, czyli samo pokrętło jest dobre. Teraz głośność reguluję tylko dołączonym pilotem.
  Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne Androida. Resetowałem przyciskiem "reset". Nic to nie pomogło. Myślę, że jest to wina softu Windows. Nie można przywrócić go do ustawień fabrycznych !
  Radio podłączyłem poprzez przednie wyjście (wejście ?) microUSB do laptopa, łudząc się, że zobaczę jakieś pliki. (*.ini). Niestety komputer wogóle nie widzi Erisina.
  Napisałem @ do Erisin o moim problemie. W odpowiedzi Cheryl (pani, która jest "twoim" doradcą personalnym), napisała, czy mogą wysłać mi pokrętło. Zgodziłem się, minął miesiąc i nic. Teraz wiem, że to na pewno nie wina uszkodzonego pokrętła.
  Mam przeczucie, że powrót do ustawień fabrycznych RADIA, nie androida, ale podstawowego Windowsa, załatwiła by sprawę.
  Ale jak to zrobić ? Chodzi mi o kombinację klawiszy przy włączaniu. Nie o przycisk "reset" na obudowie. Ten ponownie uruchamia radio.
  Niestety for`ów erisyna nie ma. Azjaci milczą, choć pytałem. Tak, że możliwości właściwie wyczerpane.
 • Texa Poland
 • #2
  Atreyu Makiavel
  Level 34  
  To pokrętło to impulsator i on mógł fizycznie odmówić posłuszeństwa. Można by go przedmuchać sprężonym powietrzem konkretnie lub rozkręcić i wyczyścić dogłębnie.
 • Texa Poland
 • #3
  radassz
  Level 9  
  Wyjąłem radio z samochodu z myślą rozkręcenia jego. Myślałem, że wewnątrz będzie bateria podtrzymująca pamięć ustawień. Niestety radio ma naklejoną plombę tak, że zniechęca do rozkręcania. Ciągle mam nadzieję, że azjaci odezwą się z konkretnym rozwiązaniem (Właściwie odezwali się parę dni temu. Zażyczyli sobie abym podał wszystkie dane kupna z paypala. Podałem i znowu cisza.)
 • #4
  rober300
  Level 2  
  A jaki masz model radia? możliwe, że mam mam soft :|
 • #7
  radassz
  Level 9  
  niestety,
  już to kiedyś przerabiałem.
  Tam niestety nie ma softu do mojego radia.
 • Helpful post
  #8
  rober300
  Level 2  
  jak chcesz to dam ci namiary kto ci pomoże z erisin
  moj e-mail: rober300(malpa)o2.pl
 • #9
  radassz
  Level 9  
  rober300 wrote:
  jak chcesz to dam ci namiary kto ci pomoże z erisin
  moj e-mail: rober300(malpa)o2.pl


  Dzięki za chęć pomocy.
 • #10
  radassz
  Level 9  
  Jako, że poniekąd sam sobie odpowiadam na pytanie, pozwoliłem sobie odpowiedzieć tuż pod moim postem nowym.

  Nie poddawałem się i pisałem do firmy Erisin na kilka różnych maili. W końcu otrzymałem odpowiedź od support(malpa)erisin.com.
  Najpierw poprosili mnie o dokładne dane kupna. Nr transakcji, nazwa konta paypal, konto payment, seller's ebay, sallers name, ID, datę zakupu… Potem jeszcze raz miałem opisać im problem z radiem.
  Na wszystko skrupulatnie odpowiadałem. Oczywiście nie obyło się to jednym mailem. Zawsze coś tam. Potem ich pytania dodatkowe typu, czy radio łapie silne fale, czy czyta karty w obu slotach itp.
  Po serii pytań pomocniczych poprosili o nagranie video z problemem. Zrobiłem wysłałem na YouTube. Źle. Oni nie mogą oglądać filmów na YT! (Sorry. in China.
  We can not open the youtube video). Musiałem zmniejszyć objętość i wysłać jako załącznik @.
  W końcu 23.10 napisali abym odesłał im radio do Chin. (We will repair for you for free, it will be need 1-2 months.here is the return address… i tu adres). Poproszono mnie jeszcze abym w opisie przesyłki napisał, że to sprzęt uszkodzony a jego wartość do 98$. Powyżej tej kwoty nie odbiorą. Chodzi o ich vat.
  Po namyśle zaryzykowałem (praktycznie żadnych gwarancji na to, że odzyskam radio) i postanowiłem wysłać.
  Zrobiłem rozpoznanie. Okazało się, że najtaniej będzie Pocztą Polską (nie Pocztexem). Ceny kurierów w granicach od. 400zł do 2000zł – doręczenie od 9 dni do 3. Poczta oferuje paczkę zwykłą i priorytet. Przy gabarytach mojego pudełka i wadze ok 3 kg cena 77 zł lub 190 zł. Różnice o których poinformowano mnie „przy okienku”: zwykła- teoretycznie płynie statkiem, czas dostarczenia 1 mc, priorytet to samolot i 9 dni.
  Sympatyczna pani na poczcie poinformowała mnie, że nie mogę napisać wartości w $. Więc nie zastanawiając się długo napisałem 250 zł (Błąd ! – o czym później).
  Otrzymałem potwierdzenie z numerem przesyłki. No i zaczęło się śledzenie. Paczka już na drugi dzień trafiła do w-wy. Tam przeleżała dobę i wyskoczył komunikat: przekazano do obrotu międzynarodowego. Myślę statek, czekam teraz z miesiąc. G... prawda. Na stronie http://track-chinapost.com/startairmail.php za trzy dni pojawiła się informacja, że moja paczka jest już w Pekinie ! Na drugi dzień już w kantonie do którego wysłałem. Kolejny dzień … na cle. Kolejny dzień , kolejny…na czwarty wyskoczył komunikat po angielsku, że paczka nie dostarczona odbiorcy ! Wraca do nadawcy. Na polskiej stronie PP śledzenia przesyłek automatycznie ta sama wiadomość ! Dlaczego ?! Po zorientowaniu się (internet) okazało się, że wartość paczki powinieniem podać w symbolu międzynarodowym czyli PLN nie zł. Na chińskim cle nie rozróżniają liter zł. W sumie to i racja. Ale pech ! Dlaczego nie poinformowali mnie przy nadawaniu paczki ?! Nic. Piszę do Erisin, że taki problem. Co oni na to ?... Mail zwrotny z treścią mniej więcej taką: dont łory maj friend, łi chase boj tu ofjis, Hi this a trick – nie martw się przyjacielu, my wyślemy chłopaka do biura, on to załatwi.
  Za dwa dni odpowiedź. Wszystko OK. mamy twoje radio. Jaka twoja decyzja: naprawiamy za darmo i odsyłamy z chin. Ty płacisz za przesyłkę DHL z Honk Kong`u. Również jak chcę mogę otrzymać nowe.
  (For the resend new units, send by DHL from HK not included the customs tax is USD 45.Send by EUEXP included the customs tax is USD 80).
  Ale szok ! Myślę, idę za ciosem. Zapytam czy mogę wybrać inny model. Lepszy. http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-androi...passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html. Dopłacę różnicę do mojego. http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-...0-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html 346-269=77 $. Pytam czy można, można, ale dopłata 110 $. Nie wiem skąd ta różnica. Trochę mnie to zniechęciło i w sumie napisałem im, że chcę nowe radio (taki sam model jak miałem) a wysyłkę proszę z UK. (bez vat) . W odpowiedzi: no problem. Wyślij nam 79 $ i będzie jak chcesz. Kasę przelałem przez paypal na ich konto mailowe. I tu miła niespodzianka. Paypal przeliczył mi dolara za 2.88zł gdzie cena rynkowa to ok 3,40zł.
  Do rzeczy. W tej chwili pozostałem bez radia i dodatkowo wysłałem im kasę nie mając tak naprawdę żadnej gwarancji, że będę miał ponownie sprzęt. Bo niby w razie czego komu miałbym się żalić ?
  Po paru minutach otrzymałem odpowiedź od Erisin, że pieniądze dotarły i wysyłają radio. Nie wierzę. Odpisuję. Dajcie nr przesyłki. Oni nie dziś, jutro damy. Oho, myślę problemy. Nie. Na drugi dzień wysyłają numer. Śledzę przesyłkę. Na trzy dni utknęła w Holandii, po tygodniu jest kurier w domu.
  Mam nowe radio !
  Dziękuję @ Erisin`owi.
  I właściwie tu mógłbym zakończyć, ale jak się okazało to jeszcze nie koniec problemów.
  Ponowny montaż radia. Odpalam. Gra ! Gałka głośności działa. I tu dodam, że radio fm znowu słaaabo łapie fale. Tylko te najsilniejsze. Oczywiście pomimo zastosowania separatora, czyli ten typ tak ma. Odpalam Androida w radiu. Chwilę mieli, błąd. Reset, OK. Instalacja map (AM, IGo, Sygic, zmiana tapety, ble, ble). Wszystko OK.
  Na drugi dzień odpalam znowu androida, przecież mam nawigację, niech prowadzi ( chociaż trasę znam na pamięć ;-) ). I tu zonk. Napis „Android” kręci się bez końca. Nie uruchamia się system. Zawiesił się. Myślę reset. Cyk. Dalej to samo. Ponowny reset… Ocho. Znowu problem !
  Piszę znowu @ do Erisin. Znając ich podejście od razu wysyłam film, z góry odpowiadam na serię ich nie zadanych pytań, dokładnie opisuję problem. W odpowiedzi – czekać. Pewnie to wina softu. To nie problem. Przekazano sprawę do pracownika serwisu. Czekam. Minęły cztery dni, info, że serwisant jeszcze nic nie odpowiedział. W między czasie sam szukam rozwiązania. Mam ! Aby przywrócić ustawienia fabryczne systemu android (nie całego systemu w radiu! ) należy zgasić samochód, wyjąć klucz, wcisnąć reset na radiu, trzymać, odpalić samochód (ciągle trzymając na resecie) , odczekać 10s. , puścić. Włączyć radio. No ! Android odpala się na nowo. Kalibracja ekranu itd. Ale myślę. Nic nie piszę do Erisin. Niech przyślą mi ten soft. Może kiedyś przyda się.
  … Parę dni minęło, no i myślę, że faktycznie przydałby się. System android w radiu co któryś raz po uruchamianiu, sam resetuje się i powraca do ustawień fabrycznych. Coś nie tak. Stąd i może te błędy (niestety nie pamiętam ich treści) gdy pierwszy raz odpaliłem radio (androida).
  W końcu odpowiedź od Erisin. @ z załącznikem. Otwieram. A tam program do „formatowania” karty pamięci i wgrywania na nią softwaru z formatu *.img. Program ten to PhoenixCardV306. Do tego instrukcja (częściowo po chińsku) jak przygotować dzięki temu programowi kartę pamięci z softem uaktualniającym radio. A gdzie najważniejsze ? Gdzie software radia ? ( …*.img). Znowu piszę @ do Erisin. W odpowiedzi cyt. Hello,Sorry. Here it is.
  http://url.cn/T5Vyz0
  No. Myślę. Mam soft. Jestem gość. Wchodzę na stronę. Zresztą sami zobaczcie…
  Chińszczyzna. Piszę im ,że tam nic nie ma. Oczywiście wcześniej translator i tłumaczę. Myślę, może aby to pobrać trzeba się zarejestrować. Rejestruję się. Tak. Wszystko na tej stronie. Nawet sms dostałem z kodem potwierdzającym rejestrację. Okazało się finalnie, że dzięki tej stronie … złożyłem sobie chiński komunikator QQ !
  Piszę znowu @ żeby dali mi link do strony z której normalnie pobiorę software. Jakiś serwer może. W odpowiedzi cyt:” The file is this one in attachment.
  There is no another one.
  The word with Chinese, I have translate for you.
  Which is the is the instruction of cooperation.”
  To ja im znowu, że nie rozumiem.
  No i tu kontakt się urwał.
  Bez dalszej ich odpowiedzi.
  W sumie od 26 sierpnia wysłałem im 36 mail`i.