Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beyma CP 750 TI driver - pytanie do uzytkowników

Dariusz C 25 Sie 2014 12:00 972 9
  • #1 25 Sie 2014 12:00
    Dariusz C
    Poziom 8  

Witam serdecznie.

Pytanie do użytkowników drivera beyma cp 750TI. Jestem w trakcie prac nad zwrotnicami i mam takie pytanie jak nisko można ciąć ten driver? Nie chodzi mi o zalecenia producenta ale o praktyczny odsłuch użytkowników, którzy używali tego drivera do konstrukcji swoich kolumn. Chce uniknąć tubowego czy też nosowego brzmienia tego drivera więc zastanawiam się na ile można zejść nie tracąc na brzmieniu a z drugiej strony nie chcę ciąć bardzo wysoko ponieważ szkoda będzie ograniczać jego możliwości. Oczywiście nie wiem jeszcze jaki będzie średniotonowy, na razie chcę podpytać o wasze praktyczne doświadczenia z tymi driverami.
    Czy np cięcie w okolicach 1,3Khz ma sens? Chodzi mi o ciepłe brzmienie bez krzykliwości, ale też nosowości i tubowego brzmienia w głównej mierze wokalu.

Będę wdzięczny za każdą rade i wskazówkę:)

0 9
  • #2 25 Sie 2014 13:42
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Sie 2014 13:58
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Przy takim driverze głośnik średniotonowy to bezsens-lepiej midbas 15" - mniejsza paczka i zawsze parę kg mniej do noszenia. Pzdr

0
  • #4 25 Sie 2014 14:12
    Dariusz C
    Poziom 8  

2x15 ale połączonymi równolegle, wiec w sumie 4ohm.
    Wiem, ze 12 lub 10 calowe byłyby lepsze, ale niestety mam już 15-ki więc muszę coś z nimi zrobić.

Dodano po 13 [minuty]:

Ciekawi mnie do ilu hz może zejść ten driver grając naturalnym dźwiękiem bez chrypienia i nosowatego brzmienia

0
  • #5 25 Sie 2014 23:41
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Proponuję sprawdzić jeśli Ci to spać nie daje ;)

0
  • #6 26 Sie 2014 10:22
    Dariusz C
    Poziom 8  

No i to jest profesjonalna porada, dzięki :)

Tak na poważnie, nikt nie zna tych driverów?

0
  • #7 26 Sie 2014 11:04
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jaki masz problem-załączasz paczkę podziałem aktywnym. Jedną końcówką pędzisz midbas a drugą drivsr. Oczywiście wszystko z procesora i sprawdzasz kiedy wyda nieporządane dźwięki. Nie ma za co;)

0
  • #8 26 Sie 2014 11:33
    Marek Ulaszek
    Poziom 22  

Gram czasami aktywnie na czterech CP-800 odcięte na 1.2kHz z dwoma pietnastkami 15G450 w kazdej paczce i uważam, że bez korekcji się nie obędzie. Ten CP-750 powinien mieć lepszą górę. Ogólnie brzmienie 2" -ca jest specyficzne i jak ktoś jest przyzwyczajony do driverów 1 calowych to może nie być zadowolony z lakonicznie mówiąc "agresywnego brzmienia" w środkowym paśmie i słabej góry.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 26 Sie 2014 11:39
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 26 Sie 2014 17:05
    Dariusz C
    Poziom 8  

W 100% masz rację, chciałem jednak podpytać czy ktoś toczył już walkę z tymi driverami, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia. Owszem można próbować od zera, ale czasami ktoś przechodzi przez taki projekt i np. wie, że cięcie w okolicach 800Hz nie ma sensu bo... itp.
    Oczywiście zgoda, że podział aktywny jest najlepszy, ale przy 6 paczkach musiałbym kupić tira do wożenia końcówek mocy :)

Odezwę się jeszcze i dam Wam znać co wyszło z tych moich prób.
    Wielkie dzięki za podpowiedzi :)

0