Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką ręczną pilarkę tarczową polecacie? 150-300zł

Lidben 25 Aug 2014 12:46 19764 15
    Lidben
    Level 11  
    Witam,

Zastanawiam się nad zakupem budżetowej pilarki tarczowej do zastosowań domowych jak, cięcie i obrzynanie desek, sklejek, płyt osb etc. Nie potrzebuję jakichś laserów, chciałbym by pilarka była dosyć mocna, miała solidny gruby blat i głebokość cięcia 65mm.

Co możecie polecić?

Pozdrawiam
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Chyba zapomniałeś o jednym zerze w budżecie...
    Lidben
    Level 11  
    Bez przesady... proszę nie robić ze mnie debila. Jak napisałem do zastosowań domowych, wcale nie szukam jakichś Makit, Dewaltów, Boschów, Macallisterów itp, nie jestem profesjonalistą, chcę w miarę dobry sprzęt za jak najniższą cenę bym mógł równo i bez problemu przyciąć deskę, płytę itd. Naprawdę nie ma nic takiego do 300zł?
    krisxxl
    Level 28  
    Witam

Ale piszesz o stacjonarnej, ze stołem, czy taką do ręki, tzw. bączka?

Pozdrawiam

Krystian
    Lidben
    Level 11  
    Przepraszam, oczywiście chodzi o pilarkę ręczną :) .
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Lidben wrote:
    Bez przesady... proszę nie robić ze mnie debila. Jak napisałem do zastosowań domowych, wcale nie szukam jakichś Makit, Dewaltów, Boschów, Macallisterów itp, nie jestem profesjonalistą, chcę w miarę dobry sprzęt za jak najniższą cenę bym mógł równo i bez problemu przyciąć deskę, płytę itd. Naprawdę nie ma nic takiego do 300zł?

Bez przesady, nie miałem najmniejszego zamiaru, ale napisałeś:
    Lidben wrote:
    chciałbym by pilarka była dosyć mocna, miała solidny gruby blat i głebokość cięcia 65mm.

65 mm na stołowej to niemało, a i przy ręcznej też niczego sobie.
    Lidben
    Level 11  
    Rozumiem kolegę. Tak przeglądam internet i znajduje a to jakieś Vander a to Tryton, mają parametry, które oczekuję i oczywiście pisząc blat miałem na mysli aluminiową grubą stopę. Znalazłem jakąś Erbauer, wygląda na solidną, z mocnym silnikiem, tarczą 235mm a co za tym idzie dużą głebokością cięcia.

Macie jakieś propozycje?

A może Einhell TH-CS 1400/1? nie ma solidnej stopy, ale założone parametry i łagodny start. Może się ktoś wypowiedzieć?
    krisxxl
    Level 28  
    Witam

Ja używam Einhella RT-CS 190/1, więc trochę droższego, ale jestem bardzo zadowolony. Stosunek jakość/cena jest dobry. Czego mi brakuje, to skrzynka na pilarkę. Reszta jest ok. Maksymalnie co nim ciąłem, to dwucalowa dębowa kantówka i dał radę, tylko potrzebny był dodatkowy klin, żeby się nie blokowało.

Pozdrawiam

Krystian
    Lidben
    Level 11  
    Te z serii RT to już są narzędzia profesjonalne, niestety cena mnie nie puszcza, pewnie bym kupił, ale naprawdę, nie potrzebuje profesjonalnych narzędzi i nie wiem, czy zakup czegoś droższego byłby dla mnie opłacalny, zwłaszcza, że będę pilarki używać sporadycznie by coś przyciąć, dociąć i wyrównać.

Poza tym zainteresowła mnie opcja łagodnego startu. Nie każda pilarka tarczowa to ma a z tych tanich to z tego co widzę to tylko Einhell.
    Sedac
    Level 16  
    Łagodny start potrzebny jest w szlifierce kątowej 230. W pilarce moim zdaniem to niepotrzebny bajer. Pilarki Einhell Global były nie do zdarcia, ale te nowe nie wiem jak się sprawują. Za 350 zł kupiłem tzw. leżaka magazynowego AEG. Pilarka przeleżała prawie 10 lat od daty produkcji. Świetna maszyna
    Lidben
    Level 11  
    Niestety, nie ten budżet. Poważnie zastanawiam się nad tym EINHELL TH-CS1400/1, nie jest to profesjonalna pilarka i nie ma solidnej aluminiowej stopy, ale za przemawia duża moc, obbroty, głębokość cięcia oraz łagodny rozruch. Jestem ciekaw waszych opionii, ja po prostu nieznalazłem nic lepszego w tej cenie, przynajmniej na papierze, no chyba, że jakieś no name.
    Lidben
    Level 11  
    Poza tym, czym się różnią narzędzia Einhell z serii niebieskiej od tej czerwonej? czy ta czerwona to seria Home?
    patek45
    Level 12  
    Ja mam dobre skojarzenia z Trytonem, wprawdzie nie mam pilarki tarczowej, ale kupiłem od nich wiertarkę i działa dobrze, właściwie jak mój stary i już zepsuty Hitachi. Niestety ale na temat Einhella się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem żadnego elektronarzędzia tej firmy i nie znam nikogo kto by się takim posługiwał. Z opinii wygląda na dobry sprzęt, ale dla profesjonalistów. Ja profesjonalistą nie jestem.
    Lidben
    Level 11  
    Ja również nie jestem profesjonalistą, po prostu potrzebuję sprzętu do prac i użytku w domu. Kupiłem tego EINHELL TH-CS1400/1 w Agito za 230zł i mam 2 lata gwarancji, wczoraj i dzisiaj użyłem kilka razy do cięcia desek 32mm i spisała się doskonale, jutro będę docinał płyty OSB. Z jakości wykonania i działania pilarki jestem zadowolony, jak na półamatorski sprzęt jest dosyć solidna, mocy jej nie brakuje i ma łagodny rozruch. Dołączona tarcza w zupełności wystarcza na początek, jedynie do czego mógłbym się przyczepić to osłona tarczy, która krótko mówiąc lekko lata, ale to nie przeszkadza, obudowa jest masywna i solidna. Myślałem o pilarce Tryton, ze względu na grubą jednolitą aluminiwą stopę, moc i głębokośc cięcia, ale nie ma łagodnego rozruchu no i jest nieco droższa od tego Einhella, zresztą ten Tryton THP1600 to dokładnie to samo co HECHT 1619.