Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

daewoo matiz 0,8 - przerywa i swieci check engine

grzes121275 25 Aug 2014 14:08 4416 5
    grzes121275
    Level 2  
    Witam
    Mam bardzo duży problem z matizem .
    Auto po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej , gasnie przy schodzeniu do niskich obrotow , po przygazowniu strzela z tumnika .
    Wymieniane już były
    kable
    swiece
    kopułka i palec rozdzielajacy wys. napięcia
    elektoniczny układ zapłonowy (optyczny)
    silnik krokowy
    Wszystko nowe czesci
    wizyty u mechanikow zalatwiaja sprawe na 2 max 3 dni i brak juz wszystkim pomysłow na naprawe .
    Koszty juz pewnie przekroczyly wartosc matiza i szkoda mi juz odpuszczac tematu bo dotad byl ok . przebieg 127 000 rocznik 2000
    Moze ktos ma jeszcze jakis pomysł ?
    maliniak80
    Level 17  
    Jak gasnie silnik i strzela z wydechu po przegazowaniu to oznaczalo by to zaniki iskry na swiecach, jak go przegazujesz i iskra zanika to paliwo zostaje wyplute do wydechu i tam sie spala z tad strzaly. Mysle ze dokladnej usterki Ci tu nikt nie poda, zostala Ci cewka WN, zasilanie do modulu zaplonowego pewne? Nie napisales czy silnik chodzi czasem na wolnych czy na wolnych wogole nie chce chodzic
    grzes121275
    Level 2  
    Z wolnymi obrotami bywa bardzo różnie . czasami silnik pracuje normalnie , czasami "wachluje " na wolnych .
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    E, tam! Amatorsko i na najtańszych częściach naprawiony aparat zapłonowy. Całkiem normalne, że taka naprawa działa na chwilkę.
    gieniapierda
    Level 22  
    No, prawda taka jest, że przy 14letnim aucie tej klasy wszystko zdarzyć się może. Z drugiej strony części używanych z rozbitych Matizów powinno być sporo na rynku. Tu mi się przypomniało coś śmiesznego z czasów, jak pracowałem w Assistance. Na migającą kontrolkę elektroniki Matiza mówiliśmy: "CHANGE ENGINE" :)))))) Ale...nie łam się.