Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowe - Słuchawki bezprzewodowe/Dobre?

Arnuko 25 Aug 2014 22:45 2934 4
 • #2
  korrus666
  Level 40  
  Zwróć uwagę na to że te słuchawki działają przez bluetooth więc nie podłączysz ich bezprzewodowo do sprzętu audio a jedynie do telefonu lub komputera/tabletu z bluetooth.
  Mam TDK WR700
  http://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodowe-tdk-wr700-f-vat-23-i4530315173.html

  Bardzo dobrej jakości dźwięk i podłączysz do wszystkiego. Są małe ale zamknięte i całkiem dobrze izolują od zewnętrznych hałasów. Nadajnik jest mały i zasilany z dwóch paluszków AAA. Słuchawki mają takie samo zasilanie. Dźwięk jest transmitowany bez kompresji w jakości CD.
 • #3
  Arnuko
  Level 11  
  słuchawek używam tylko i wyłącznie przy komputerze. Czy te Philipsy dają dobry dzwięk i czy mają dobre parametry ??
 • #4
  k52
  Level 32  
  Arnuko wrote:
  Czy te Philipsy dają dobry dźwięk i czy mają dobre parametry ??

  To czy dobry dźwięk to sprawa indywidualna. Natomiast czy mają dobre parametry o niczym nie mówi ponieważ 99% słuchawek i tych po 20 zł i tych po 1000zł ma "marketingowe" wskaźniki od 20-20000hz i każde grają inaczej.
  Istotnym parametrem przy słuchawkach jest ich oporność, wybiera się inną do telefonu, a inną do wzmacniacza, ale to przy połączeniu kablowym.
  Faktycznie lepiej wybrać transmisję typu bth, niż radiową(lepszy zasięg), ze względu na lepszą jakość i energooszczędność .
 • #5
  korrus666
  Level 40  
  k52 wrote:

  Faktycznie lepiej wybrać transmisję typu bth, niż radiową(lepszy zasięg), ze względu na lepszą jakość i energooszczędność .

  Bluetooth to przecież transmisja radiowa w dodatku na tym samym paśmie (2,4GHz) co polecane przeze mnie TDK, skąd niby zatem ma być różnica w zasięgu. W obu przypadkach wynosi on około 10 metrów. Co do jakości Phlipsów się nie wypowiem bo nie słyszałem ich. Teoretycznie po bluetooth jakość jest chyba gorsza bo dźwięk jest kompresowany stratnie. To tylko w teorii bo jak wspominałem nie słyszałem tych słuchawek. No i w komputerze bluetooth masz?