Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory studyjne + telewizor samsung ue50f6500

Rapanui44 25 Sie 2014 23:34 1782 3
  • #1 25 Sie 2014 23:34
    Rapanui44
    Poziom 2  

Czesc. Ze wzgledu na ograniczenia w ukladzie pomieszczenia ( brak miejsca na wzmacniacz i duze kolumny) chcialbym podlaczyc dwie aktywne kolumny pod ww telewizor. Rozwazam pioneer dj s-50, krk rp-5 lub m-audio bx5, generalnie budzet to ok 1500zl a wieksze srednice niestety juz mocno podnisza cene, pomieszczenie 16m2, kanapa ok 3m od glosnikow, zrodla dzwieku to dekoder (youtube z hub) i iphone. Muzyka glownie klubowa deep house, sporadycznie jazz, funk. Czy ktorys z ww glosnikow to sensowny wybor? A moze jakis inny zestaw? Czy ww glosniki powinny byc podlaczone przez wejscie optyczne czy wystarcza ccinch/ jack? Pozdrawiam
    Tomek

0 3
  • #2 27 Sie 2014 09:08
    Rapanui44
    Poziom 2  

Czy koncepcja jest az tak beznadziejna ze nikt nie pokusil sie o odpowiedz?

0
  • #3 27 Sie 2014 10:22
    Polon_us
    Poziom 41  

Mnie zastawia, czemu kolega chce podłączyć w miarę dobre kolumny pod tak mierne źródło sygnału jakim jest telewizor. Moim zdaniem będą się one tylko marnowały.
    Inną sprawą, którą trzeba wziąść pod uwagę to kwestia podłączenia:

Rapanui44 napisał:
    Czy ww glosniki powinny byc podlaczone przez wejscie optyczne czy wystarcza ccinch/ jack?

Jak kolega zdecyduje się wykorzystać wyjście słuchawkowe w telewizorze, to jakość tego sygnału będzie taka sobie - nijak nie pasująca do tych kolumn.
    Pisząc "wejście optyczne" zakładam, że kolega miał na myśli wyjście optyczne w telewizorze. I potrzebny będzie tu konwerter cyfrowo-analogowy. Jakość sygnału zapewne będzie lepsza, ale trzeba zdawać sobie sprawę z braku kontroli poziomu dźwięku. Poziom sygnału na wyjściu optycznym nie jest regulowany.

0
  • #4 27 Sie 2014 10:27
    Tremolo
    Poziom 43  

Polon_us - mnie się wydaje, że cyfrowa telewizja nawet daje radę - oczywiście nie na wszystkich kanałach i tylko nowe relacje. Telewizor to generalnie przetwornica do zasilania świetlówek lub diod LED. Nie wiem jak to w tym samsungu.

0