Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada 10mb rozłączenia - Rozlaczanie się internetu 10mb/s TP-LINK TD-W8970

26 Sie 2014 01:38 1722 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od około dwoch miesięcy mam problem z routerem. A mianowicie.
    Około dwa miesiące temu mój stary router Linksys WAG200 zaczął szwankować i podczas łączenia się przez WIFI wywalało internet (co minute - dwie), więc wyłączyłem WIFI i internet był jedynie przez kabel LAN. Od ostatnich dwóch tygodni internet rozłącza się co dwie minuty bez przerwy. Dzwoniłem na infolinie - przyszli technicy. Wymienili jakiś kabelek w domu, podłączyli swój router i powiedzieli, że to wina routera. No to co - kupiłem TP-LINKA. Zadowolony podłączam, konfiguruje i co? To samo. Internet się rozłącza identycznie jak wtedy (Poza pierwszym dniem, internet rozłączył się tylko raz). Dodam, że TPLINKA mam od dwóch dni. Może to wina złej konfiguracji? Jestem w tych sprawach zielony więc prosze o prawidłową konfigurację do routera i ewentualnie porady.
    Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pokaż Status stronę, tam gdzie są parametry ADSL połączenia, (CRC, tłumienie, SNR)
  • Poziom 2  
    Neostrada 10mb rozłączenia - Rozlaczanie się internetu 10mb/s TP-LINK TD-W8970

Dodam też, że internet stabilizuje się o godzinie 1 w nocy około i nie rozłącza się do 13-14.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jak przerwie internet to uruchom cmd.exe i wpisz

ping -t 192.168.1.1

drugie okno cmd.exe

ping -t 83.1.4.60

trzecie okno

ping -t 8.8.8.8

czy wszystkie ping przechodzą ?
  • Poziom 2  
    Neostrada 10mb rozłączenia - Rozlaczanie się internetu 10mb/s TP-LINK TD-W8970 Tak. Każdy