Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zewnętrznego monitora do laptopa, a jego włączanie

locarno 26 Sie 2014 13:13 1134 11
  • #1 26 Sie 2014 13:13
    locarno
    Poziom 15  

Witam. Posiadal Laptopa Dell Precision M4500. Mam zamiar używać, do niego monitora zewnętrznego HP S2031a na stałe. Jednak pojawia się pewien problem. Mianowicie, aby włączyć laptopa trzeba go otworzyć i nacisnąć przycisk zasilania. Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość, aby wybudzać laptopa odpowiednią kombinacją klawiszy na klawiaturze ? Czy za każdym razem muszę używać przycisku zasilania.

ps. Wiem, że Stacja Dokująca może rozwiązać mój problem, ale nie mam tyle miejsca, żeby pomieścić stację dokującą laptopa i klawiaturę.

• Pomocny post
    #2 26 Sie 2014 13:29
    Kaczor_84
    Poziom 31  

W BIOS możesz ustawić kilka opcji: włączanie z urządzenia USB (USB Wake Support), włączanie po podłączeniu ładowarki (Wake on AC) lub uruchamianie o określonej porze (Auto On Time). Service Manual strona 7, niestety tylko po angielsku.

• Pomocny post
    #3 26 Sie 2014 13:31
    Primo86
    Poziom 20  

W biosie w opcjach zasilania powinieneś mieć opcję uruchamiania z klawiatury

• #4 26 Sie 2014 13:55
    locarno
    Poziom 15  

Można powiedzieć, że problem jest rozwiązany, ale tylko w połowie.
    Po włączeniu poniżej opcji laptop włącza się po wciśnięciu klawiatury, ale tylko pod warunkiem, że jest w Stanie Uśpienia. A mi chodziło oto, żeby włączał się nawet jeżeli jest całkiem wyłączony :cry:

Spoiler:

Dodatkowo mam do wykorzystania jeszcze takie opcję:

Spoiler:

• Pomocny post
    #5 26 Sie 2014 13:59
    Kaczor_84
    Poziom 31  

W takim razie ustaw w opcji AC Behavior: Enable. Wtedy po podłączeniu ładowarki powinien się uruchomić.

• #6 26 Sie 2014 14:05
    locarno
    Poziom 15  

Ale to mija się z celem. Laptop leży cały czas na biurku podłączony na stałe do zasilacza. I za każdym razem mam odłączyć i włączyć ładowarkę, aby załączyć laptopa ?

• Pomocny post
    #7 26 Sie 2014 14:07
    Kaczor_84
    Poziom 31  

Widocznie producent uznał, że takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla klienta ;) Najwyraźniej pozostaje ci stacja dokująca.
    Klawiaturę masz z klawiszami Win98 (Power, Sleep, Wake up) czy zwykłą? Mój błąd, nie doczytałem dokładnie, rzeczywiście stoi tam "standby"

• #8 26 Sie 2014 14:14
    locarno
    Poziom 15  

Niestety Zwykłą.

• #9 26 Sie 2014 14:18
    Kaczor_84
    Poziom 31  

Czyli pozostaje ci opcja z ładowarką lub stacja dokująca.

• #10 26 Sie 2014 14:25
    locarno
    Poziom 15  

Trudno. W menu Start, zamienię przycisk Zamknij na Uśpij. I będę usypiać laptopa zamiast wyłączać. Czy ciągłe usypianie laptopa może czemuś zaszkodzić ?

• Pomocny post
    #11 26 Sie 2014 14:25
    REVISOR
    Poziom 25  

Albo listwę zasilająca z włącznikiem a pod nią podłączony monitor i laptop.

• #12 26 Sie 2014 14:30
    Kaczor_84
    Poziom 31  

locarno napisał:
    Czy ciągłe usypianie laptopa może czemuś zaszkodzić ?

Nie, gdyby tak było, nie używano by tej opcji ;) Wręcz może wydłużyć żywotność, bo dysk twardy nie musi tak dużo pracować (wczytywanie systemu, itd.) Sam komputer również się szybciej uruchamia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME