Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon MV30 - monitorek od uszkodzonej kamery - ponowne wykorzystanie..

ulisses34 26 Sie 2014 13:24 609 1
 • #1 26 Sie 2014 13:24
  ulisses34
  Poziom 1  

  Witam
  Na początku chciałem wszystkich powitać jako nowy, hmm powiedzmy. Kiedyś miałem konto ale musiałem założyć nowe bo już nie pamiętałem loginu i hasła do niego.
  Tak więc oficjalnie WITAM raz jeszcze całą Społeczność

  Przechodząc do meritum sprawy. Posiadam uszkodzoną kamerę Canon MV30. Postanowiłem wykorzystać od niej monitor lcd, który jest sprawny. Po wymontowaniu okazało się, że cała wiązka przewodów wychodzących z niego jest jednokolorowa. Po zdjęciu tylnej osłonki widać kontroler matrycy oraz układy sterujące wyświetlacza. Pomyślałem, że można monitor wykorzystać np. do kamery cofania w samochodzie. Pytanie jak zlokalizować poszczególne przewody do niej wchodzące. A tak naprawdę zasilanie / który jest plusem a które odpowiadają za wejście sygnału video RCA.
  Myślę, że lokalizacja masy nie będzie problemem przy odłączonym zasilaniu a co z drugim biegunem, jak to sprawdzić. Schematu brak.

  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  Pozdrawiam

  canon MV30 - monitorek od uszkodzonej kamery - ponowne wykorzystanie.. canon MV30 - monitorek od uszkodzonej kamery - ponowne wykorzystanie.. canon MV30 - monitorek od uszkodzonej kamery - ponowne wykorzystanie..

  0 1
 • Mitronik