Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL33 - Długa praca kopresora

alienXXL 26 Sie 2014 13:41 1308 0
  • #1 26 Sie 2014 13:41
    alienXXL
    Poziom 11  

Witajcie,
    mam problem ze zdiagnozowaniem problemu długiej pracy kompresora w lodówce Samsung RL33. Lodówka była kupiona w 2005 roku. Do tej pory pracowała bez zarzutu, aż do momentu wyłączenia, które trwało około 5 miesięcy, drzwi komór lodówki i zamrażarki były w tym czasie otwarte.
    Po ponownym uruchomieniu urządzenie pracuje w trybie prawie ciągłym tj kompresor pracuje ok 2 godziny potem jest 15-20 minut przerwy i kompresor włącza się znowu, niezależnie od ustawień temperatury w komorach zamrażarki i lodówki. Dodam że temperatury w komorach są zgodne z zadanymi plus minus 0.5 stopnia w lodówce i jeden stopień w zamrażarce.
    Przeprowadziłem test wymuszony czujników, test zamrażania i rozmrażania zgodnie z opisem w dokumentacji serwisowej. Zajrzałem do środka komory zamrażalnika, wszystko wygląda na sprawne, brak lodu klapka działa poprawnie.
    zajrzałem z tyłu lodówki wygląda całkiem porządnie nie stwierdziłem poza kilkoma utlenieniami rurek nic szczególnego. Nie znalazłem tłustych plamek świadczących o nieszczelności. Kompresor także moim zdaniem działa poprawnie. Zauważyłem, że po włączeniu jeden z przewodów się zaszronił, a za chwile szron zniknął.
    Dodam, że zaproszony serwisant rozłożył ręce i powiedział że nie widzi problemu i zasugerował wymianę uszczelek. Przyjrzałem się im i nie znalazłem widocznych uszkodzeń, aczkolwiek dało się w pewnym momencie słyszeć buczenie przy zamkniętych drzwiach, które czasem pojawiało się przy otwieraniu drzwi do komory lodówki.
    Pomóżcie proszę dojść co jest przyczyną problemu i co powonieniem sprawdzić.
    Pozdrawiam

0 0
  Szukaj w 5mln produktów