Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessman Vitodens 200 WB2B - Palnik samoczynnie wyłącza się. Kod usterki F8

PaliHoo 26 Sie 2014 21:46 1743 4
  • #1 26 Sie 2014 21:46
    PaliHoo
    Poziom 2  

Witam forumowiczów,

Mam problem z kotłem jak w temacie. Po krótkim czasie palnik wyłącza się i na wyświetlaczu pojawia się kod usterki F8. Po resecie palnik zapala się ponownie. Czas pomiędzy usterkami nie jest stały. Wynosi od 30 sekund do kilku minut. Czasem potrafi nagrzać cały zasobnik bez usterki.
    Pytanie czy ktoś miał doświadczenie z takim problemem? W czym może leżeć przyczyna? Płyta główna czy może regulator gazu?

wg instrukcji:
    Usterka palnika F8 - Zawór paliwowy zamyka się z opóźnieniem - Sprawdzić uniwersalny regulator gazu. Sprawdzić oba kanały sterowania.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 11 Maj 2016 09:42
    maks_2002
    Poziom 1  

Witam, u mnie błąd F8 wystąpił w kotle Viessmann Vitodens 100 dwufunkcyjnym. Zaraz po włączeniu zasilania w czasie serii autotestów - dokładnie zaraz po tym, jak na około 0,5s otwiera się elektrozawór gazu. Usterka miała charakter trwały - ponowne włączenie zasilania lub reset nie pomagały. Przeananalizowałem problem i doszedłem do wniosku, że uszkodzona jest płyta główna. Kocioł jest na gwarancji, więc wezwałem serwis. Wymiana płyty głównej (całego kontrolera z wyświetlaczem i pokrętłami) rozwiązała problem.

0
  • #3 11 Maj 2016 19:41
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Moze gaz kiepski?

Moderowany przez mrhari:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #4 11 Maj 2016 22:43
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

olejopalacz2 napisał:
    Moze gaz kiepski?

Raczej kiepski podpowiadacz.

Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
    pozdrawiam

0
  • #5 12 Maj 2016 07:41
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

@PaliHoo
    Trudno wnioskować na odległość.

Należało by stanąć przed delikwentem i starannie go zdiagnozować.
    Przyczyn może być wiele, od prozaicznego braku dobrego styku na którymś złączu elektrycznym po awarię któregoś z podzespołów.

pozdrawiam

0