Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADP5310 - Zmywarka po wymianie grzałki nie grzeje i nie wyświetla żadnego błędu

gege_gege 27 Sie 2014 00:02 1185 2
  • #1 27 Sie 2014 00:02
    gege_gege
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc zmywarka ADP 5310 po wymianie grzałki nie grzeje i nie wyświetla żadnego błędu czujnik ok. moduł raczej też

0 2
  • #2 28 Lis 2014 22:13
    merlinekII
    Poziom 15  

Witam

jeśli coś to pomoże to miałem podobny przypadek inny whirlpool bo wydawało się ze wszystko sprawne jednak nie grzała.......

po 3 godzinach śledzenia okazało się że jednak awaria czujnika
    A doszedłem tak: na zimno czujnik pokazywał pomiędzy 14kom do 10kom cęgówką obserwowałem prąd i grzałka włączyła się na kilka minut po czym wyłączyła a woda chłodna (cieplejsza od nalanej) poczekałem do końca programu i przy wypażaniu ponownie grzałka na kilka minut się włączyła, co dało do zrozumienia że coś z pomiarem temperatury więc podpiąłem inny NTC 12Kom tyle że pralkowy prosto do płytki a do kabelka zmywarki omomierz, tyle miałem pod ręką na wyjeździe. Ponowna obserwacja dała wynik, woda ciepła ale nie taka jak w programie. A omomierz prawdę powiedział nagle rezystancja wzrosła do 400Kom i zaświtało mi że programator ma zabezpieczenia- nie pokazał błędu bo wydało mu się że czujnik sprawny lecz po rozwarciu odłaczenie grzania, w drugim teście prawdopodobnie wykrył że mimo pracy grzałki nie zmienia sie rezystancja NTC więc programator też wyłączył grzanie. wychodzi na to że warto sprawdzać kilka razy zanim się oskarży uszkodzenie programatora.
    Pozdrawiam czytających

0
  • #3 04 Sty 2015 13:10
    gege_gege
    Poziom 9  

Witam temat zamknięty wymiana modułu i jest ok!

0