Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podlaczyc mikrofon do wiezy

Piotr_Rudy 27 Apr 2005 10:40 18548 6
    Piotr_Rudy
    Level 10  
    pytanie takie jak w temacie. moze ktos wie jak to trzeba zrobic. bardzo mi na tym zalezy. moja wieza to Samsung max-900 (troche stara ale ladnie gra :D)

czekam na wasze pomysly:D
  • Helpful post
    neon!!!
    Level 12  
    mikrofon daje bardzo słaby sygnał więc musiał byś zastosować wzmacniacz operacyjny ponieważ w wieży nie masz tak czułego wejścia więc nawet na podgłośnionej na maksa bardzo słabo byś słyszał mikrofon podłączony na wejśće sygnału
    wiąże się z tym kłopot ponieważ musiał byś zamontować wzmacniacz operacyjny w jakimś pudełku i doprowadzić do niego zaśilanie np: z czterech aku. R6
    i w takim układzie podłanczasz mikrofon do wzmaka operacyjnego i z operacyjnego dopiero na wejścię do wieży

pozdro:D :D :D :D
    Piotr_Rudy
    Level 10  
    [quote="arcadioo997"]ale powinno być wejście mikrofonowe.
    jeżeli nie ma, tylko jest liniowe, to musisz zrobić przedwzmacniacz/quote]

wejscia mikrofonowego nie ma ale jest takie gdzie np podlaczony mam do niego komputer sa to dwa gniazdka cinch czy to jest wejscie liniowe??
    arcadioo997
    Level 12  
    tak wlasnie-to jest wejscie liniowe.
    kolega NEON!!! ma racje - do takiego przedwzmacniacza trzeba podłączyć zasilanie, jak nie z baterii, to można wykożystać zasilanie z wieży.
    Ale jeszcze trzeba je stabilizować, bo niestety przedwzmacniacz jest czuly na tętnienia nap. zasilania.
    Ja w swojej wieży umieściłem wszystko w środku a na zewnątrz widać tylko gniazdo JACK do mikrofonu.
    Pozdrawiam
    thomas__1
    Level 23  
    Jeżeli masz podpietego kompa to podłącz mikrofon do kompa, a wyjście z kompa na wieżę.
    mrrudzin
    Level 39  
    A do czego Ci taki układ potrzebny?
    Od tego trzeba zacząć (czy chcesz nagrywać dźwięk, , bawić się w Karaoke czy też robić imprezy (DJ Piotr_Rudy) :) itp )
    Z mikrofonami podłączanymi do wzmacniaczy jest taki problem - że pojawia się pętla sprzężenia zwrotnego przy zbyt dużym wzmocnieniu (od wzmacnianego pogłosu aż po pisk z głośników) tzn. sygnał z głośników oddziaływuje na mikrofon a ten jest podłączony z głośnikami...
    Dlatego prosty przedwzmacniacz niekoniecznie zda egzamin. Dobrze wrzucić jakąś bramkę szumów i korektor barwy dźwięku.