Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner

belizar 27 Sie 2014 11:02 2910 26
  • #1 27 Sie 2014 11:02
    belizar
    Poziom 10  

Moze mi ktos doradzi jak powinny byc zafixowane ustawienia czyszczenia w CCleaner. U mnie jest tak jak na fot. Jest jeszcze7 i 35 przebiegów . Przypuszczam ze im wiecej przebiegów tym wolniej to przebiega ,ale czy dokładniej czysci i czy wystarczy to co mam ,czyli bezpieczne 3-krotne ? No i te inne kratki maja byc "zaptaszkowane " czy tak jak teraz ma zostac np. z tymi koncówkami klajstrów . Lubię zeby wszystko było zrobione jak należy a ze nie jestem orzeł w tej dziedzinie to pytam jak jest okazja .Lepiej tak ,niz narobic "gnoju" Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner

• #2 27 Sie 2014 11:32
    leonov
    Poziom 39  

Code:
    http://www.pcworld.pl/news/378777/Prywatnosc.pracy.jak.o.nia.zadbac.html 

• #3 27 Sie 2014 11:39
    belizar
    Poziom 10  

leonov Nie otwiera mi sie ten adres który podałes (http://www.pcworld.pl/news/378777/Prywatnosc.pracy.jak.o.nia.zadbac.html )

• #4 27 Sie 2014 11:41
    Kolobos
    Spec od komputerów

Otwiera się.

• #5 27 Sie 2014 12:03
    belizar
    Poziom 10  

Otworzyła mi sie ta strona . Jest tam tego sporo i musze to na spokojnie "przetrawić"Pierwsze moje pytanie zadałem pod katem tego jak najgruntowniej usunę niepotrzebne smieci , Myslałemze mi ktoś konkretnie wskaże która z tych metod jakie tam sa do wyboru wskaże ,ale dzieki i za ten adres . Na razie niech sieto czysci 3razy . Muszę na spokojnie przeczytac to co jest na tej stronie zeby czegos niewłaściwego nie "zaptaszkować "

• #6 27 Sie 2014 12:30
    leonov
    Poziom 39  

belizar napisał:
    . Na razie niech sieto czysci 3razy . Muszę na spokojnie przeczytac to co jest na tej stronie zeby czegos niewłaściwego nie "zaptaszkować "

Chyba trochę nie wiesz do czego są te opcjew , to nie czyści systemu ze śmieci, ta opcja nadpisuje miejsce po usuniętym pliku żeby nie można go było odzyskać.

• #7 27 Sie 2014 12:43
    belizar
    Poziom 10  

Ustawiłem te czyszczenie NSA.Jest podobno równoznaczne z tym Gutmannem Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner A dla bezpieczenstwa zapytam! Które z tych niezaptaszkowanych można zaptaszkować ? Żeby jakies potrzebne rzeczy nie wykasować . I na koniec - Jak często przeprowadzać to czyszczenie?

Dodano po 7 [minuty]:

leonov To fakt !Jak juz pisałem orzeł w tych klockach nie jestem . Mam juz kupe lat na karku i komp.uzywam od 2 lat . Inni moi rówiesnicy nie potrafia nawet właczyc . Myslałem ze to czyszczenie usuwa rzeczy które sa niepotrzebne zapobiegajac zbieraniu sie tych słynnych śmieci które z czasem spowalniaja komp.

• #8 27 Sie 2014 12:47
    leonov
    Poziom 39  

Cytuję za stroną "przejdź na kartę Windows i umieść zaznaczenia w polach które są puste.Zwróć uwagę, że nie jest wybrany żaden parametr z sekcji Zaawansowane. Napraw to. Nie zaznaczaj jedynie opcji Usuwaj dane z wolnej przestrzeni dyskowej. Tego rodzaju kasowanie znacząco wydłuża czas pracy programu. Wystarczy używać go na żądanie. Przejdź na kartę Programy i tu tam również uzupełnij brakujące pola."

• #9 27 Sie 2014 14:12
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Nie pomoże Ci to przywrócić responsywności systemu jak świeżo po instalacji. Miejsca trochę zwolnisz prędzej. Jedyne w jaki sposób możesz się ustrzec przed spowalnianiem systemu to nie instalowanie niczego i sporadyczna defragmentacja dysku w razie gdybyś jednak coś zainstalował. Tutaj to wyjaśniłem bardziej:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13905720#13905720
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13910760#13910760
    Pierwsze co to pozbyć się antywirusa. To największy zamulacz systemu.
    Można się także pokusić o wyłączenie zbędnych usług działających w tle.

• #10 27 Sie 2014 15:13
    belizar
    Poziom 10  

Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner @Leono Idąc za Twoja poradą w dziale Windows w częsci Zaawansowane zaznaczyłem wszystkie nie zaznaczone miejsca z wyjatkiem jednej pozycji Niepokoi mnie bo w 4 czy 5 przypadkach dostałem ostrzezenia w tym stylu. Obok miejsc które zaznaczyłem "ptaszkiem" zrobiłem czerwony punkcik Co powiesz na temat tych ostrzeżeń?

• #11 27 Sie 2014 15:37
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Nic niepokojącego w tym komunikacie, bardziej to informacja niż ostrzeżenie.
    Odhaczyłbym:
    Schowek
    Cache DNS
    Pamięć Podręczna Czcionek
    Skróty w menu Start

Pamięć podręczna kolejności...
    Pamięć podręczna obszaru...
    Pamięć podręczna rozmiaru...
    Ścieżka środowiskowa
    Historia użytkownika

Dodano po 26 [sekundy]:

Czytałeś Ty w ogóle co ja napisałem w poprzednim poście?

• #12 27 Sie 2014 16:08
    belizar
    Poziom 10  

Atreyu Makiavel Oczywiscie że czytałem . I na przyklad nie chwalac sie jedna z tych metod stosuje i cokolwiek zciagam a nie wiem czy na stałe to zciagam na pen drive a nie na dysk.Nie mam za wiele programów nasciagane wszystkiego jest ok 600MB i nie deinstaluje w te i nazad programów .A muzyke z YT czy zdjecia instaluje na dysk jak wiem ze na 100% zostana .To inne z tych niby ostrzezen.A jezeli mnie to niepokoi to tylko dlatego bo nie wiem czym to skutkuje .Lata temu pracujac jako elektr. samochod tez miałemczesto do czynienia z tzw. banalnymi pytaniami klienta ,ale nigdy mnie nie denerwowały . Gorzej jak klient wiedzial cos lepiej ode mnie jak np . wregulowac regul. napiecia . Więc prosze o wyrozumiałosc ludzi którzy sie o niebo lepiej znaja na tym o czym piszemyDobra ! Zaryzykuję i zaptaszkuję te zaawansowane oprócz ostatniej pozycji Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner

• #13 27 Sie 2014 16:11
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

belizar napisał:
    Zaryzykuję i zaptaszkuję te zaawansowane oprócz ostatniej pozycji

Więcej szkody niż pożytku z tego będzie. Nie zrozumiałeś w takim razie co się do Ciebie pisze.
    belizar napisał:
    Gorzej jak klient wiedzial cos lepiej ode mnie jak np . wregulowac regul. napiecia .

Właśnie tak się zachowujesz w tej chwili. Piszę Ci coś a Ty swoje.

• #14 27 Sie 2014 16:29
    belizar
    Poziom 10  

Atreyu Makiavel Jezeli od jednego doradzajacego (leonov) mam radę zeby wszystkie oprócz ostatniej w dziale "Zaawansowane" odhaczyc a od Ciebie inne tonie dziw ie ze jestem zdezorientowany a z zadnym z Was nie mam zamiaru dyskutowac o celowosci bo sie na tym nie znam To jest post od leonow ------"Cytuję za stroną "przejdź na kartę Windows i umieść zaznaczenia w polach które są puste.Zwróć uwagę, że nie jest wybrany żaden parametr z sekcji Zaawansowane. Napraw to. Nie zaznaczaj jedynie opcji Usuwaj dane z wolnej przestrzeni dyskowej. Tego rodzaju kasowanie znacząco wydłuża czas pracy programu. Wystarczy używać go na żądanie. Przejdź na kartę Programy i tu tam również uzupełnij brakujące pola."

• #15 27 Sie 2014 16:35
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Bo leonov widać takie same pojęcie ma o tym co robi jak i Ty. Tak trudno poddać czyjeś słowa wątpliwości? Wyszukać na własną rękę informacji o tym co "toto" robi aby nie powielać zasłyszanych głupot jak ten leming? Myślenie nie boli. Lenistwo już tak. I często kosztowne bywa. Bardziej od usług które odpłatnie świadczą znający się na rzeczy.

• #16 27 Sie 2014 16:52
    belizar
    Poziom 10  

Atreyu Makiavel Na spokojnie powtórze ! Nie wiem kto ma wieksze pojecie o temacie . Ja PO PROSTU BYŁEM ZDEZORIENTOWANY! dwoma rózniacymi sie poleceniami Tu w Niemczech nawet gdybym miał pieniądze zeby z tym isc do punktu napraw i serwisowania tobym nie poszedł bo ostatnio taki jeden niemiecki "fachowiec " powiedział mi ze nie mozna na komput. z niemickim Wind7 zainstalowac polskiego i uzywac raz tego a raz tego .Doradził mi ze tylko coś tam (Język) mozna zmienić w "Opcjach internetowych " tego niemieckiego systemu Tacy tu sa fachowcy Dobra!! Wszystkim dziekuje za pomoc i zamknę ten nieszczesny temat

• #17 27 Sie 2014 17:04
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Nie zamykaj tematu jeśli nie rozwiałeś swoich wątpliwości. Nie bój się pytać. Nie bój się także wykazać własną inwencją i inicjatywą, odrobiną chęci i samemu zwyczajnie wpisać w wyszukiwarkę co chcesz wiedzieć i poczytać wyplute wyniki, ot cała filozofia w byciu mądrzejszym od leminga.

• #18 27 Sie 2014 17:25
    belizar
    Poziom 10  

Atreyu Makiavel No własnie dzieki Google trafiłem 2 lata temu na tą strone jak miałem problemy z kosa spalinową .Sa ludzie którzy na zywo czy nawet w sieci nie chca pokazac że czegos nie wiedzą (mam tez takiego kumpla) Ja jestem akurat tego mniemania "Koniec jezyka za przewodnika " A z ta kosa i tak sobie sam poradziłem bo na róznych forach dyskusyjn. miałem do czynienia z horrendalnymi głupotami . Nie dalej jak dzień temu jak prosiłem opomoc w znalezieniu danych tech. głosników w FujitsuAH530 bo NIGDZIE!!!! nie moge sie dokopac w sieci to dostałem zdjęcie a mnie interes MOC! Bez urazy!Ale mam prawo byc zdezorientowany jak otrzymuje 2 mocno rózniace sie rady w temacie w którym jestem słabiutki i nie potrafie tego nijak zweryfikować

• #19 27 Sie 2014 17:33
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

belizar napisał:
    mnie interes MOC

Do czego Co to wiedzieć? Bez urazy. To można nawet wywnioskować z ich rozmiarów. Moc to nie wszystko, jeszcze impedancja jest. Tego typu przetwornik to nie przekraczają 5W a prędzej to nawet mniej jak 2W będą miały.

belizar napisał:
    nie potrafie tego nijak zweryfikować

Google Ci zdechło? Najłatwiej powiedzieć, że się czegoś nie wie / nie potrafi. Chcący szuka sposobu a niechcący wymówki.

• #20 27 Sie 2014 18:29
    leonov
    Poziom 39  

Atreyu Makiavel napisał:
    Bo leonov widać takie same pojęcie ma o tym co robi jak i Ty.

Może kolega "wszechwiedzący" rozwinie tą myśl ? jak również opisze te "szkody" spowodowane ustawieniami "Zaryzykuję i zaptaszkuję te zaawansowane oprócz ostatniej pozycji" , PROSZĘ MNIE OŚWIECIĆ !

• #21 27 Sie 2014 19:08
    belizar
    Poziom 10  

Atreyu Makiavel Mam czas to Ci napisze w czym problem z tymi głosnikami wewnętrznymi . Wiem ze te głosniki we wszystkich testach jakie czytałem w intern maja opinie mizernych ale ja podejrzewam ze oprócz tego ze sa zamontowane słabej mocy to moze byc ze sa zdefektowane bo jak głosnosc jest na 100% to graja duzo duzo ciszej niz zewnętrzne 2x0,3W Gdybym znał ich dane tech. to wiedziałbym ze na pewno cos jest nie tak z głosnikami czy czym innym w komp. i odeslę do sprzedajacego bo lapek jest na gwarancji .Jedyne co mogłem zrobic to aktualizowac sterowniki bomyslałem ze moze to ma wpływ . Nigdzie !Nikt ! ze sprzedajacych ten Fujitsu AH530 nie podaje jakiej sa mocy tylko że jest stereo 2 głosniki . W przypadkach innych notebook podawana jest moc głosników . Chciałbym uniknac niepotrzebnego wysyłania tej tandety gdyby okazało sie ze rzeczywiscie taką mizerię zastosowali.A jeden z doradzajacych na pytanie jaka maja moc wysłał mi zdjęcie podobno tych głosników Ja nadal będe wdzieczny za link do strony gdzie czarno na białym jest napisane jaka maja moc .Ja nikogo nie zmuszam zeby za mnie buszował w sieci . Wiesz to powiedz . W koncu po to ta strona jest zeby sobie ludzie pomagali jeżeli potrafią

Dodano po 25 [minuty]:

leonov Zrobiłem tak jak Pan pisał i było na tej stronie do której dał mi Pan link. A to ze drugi użytkownik wyraza się jak sie wyraza to nie moja wina . A to ze poczułem sie rozbieżnymi radami zdezorientowany to Panu chyba nie ubliżam Nawiasem mówiac to ze zrobiłem jak Pan pisał mówi o wszystkim

• #22 27 Sie 2014 19:45
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Koledze się wydaje, że wyznacznik mocy głośników wyrażany w Watach jest miarodajny? Jakby kolega określił głośność z jaką potrafią najmocniej grać w porównaniu do głośności dzwonka jaki kolega słyszy gdy ktoś dzwoni do kolego na jego komórkę?

leonov napisał:
    Może kolega "wszechwiedzący" rozwinie tą myśl ? jak również opisze te "szkody" spowodowane ustawieniami "Zaryzykuję i zaptaszkuję te zaawansowane oprócz ostatniej pozycji" , PROSZĘ MNIE OŚWIECIĆ !

Wszechwiedzący nie jestem. Śmiem natomiast stwierdzić, że jeśli kolega nie zauważa bezzasadności wykonywania większości z tych "ptaszków" to zwyczajnie nie mamy o czym tu dyskutować. Również doczytać by wypadało.
    Prosty przykład:
    Pamięć Podręczna Czcionek
    Według kolegi leonov jest sens czyścić ją cyklicznie, pomimo iż w wypadku braku jakichkolwiek danych w Pamięci Podręcznej Czcionek zostanie odbudowana podczas kolejnego startu systemu? Co w ten sposób zyskujemy? Odpowiem za kolegę: dłuższy czas uruchamiania się systemu i ujemny wpływ na fragmentację dysku twardego. Gratuluję logiki.

• #23 27 Sie 2014 20:45
    belizar
    Poziom 10  

Jest mi głupio ze z powodu mojego tematu ludzie "biorą się za łby"Był ale zniknał symbol z kłódką i nawet nie wiem jak ten nieszczęsny temat zamknac zeby to wszystko Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner zakończyć

• #24 27 Sie 2014 21:00
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Twoja odpowiedź w temacie musi być ostatnia żeby móc zamknąć SWÓJ temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Niech Ci nie będzie głupio, od tego jest forum żeby dyskutować i wymieniać się zdaniami. Nikt nikogo nie bruka, nie hańbi czy wyzywa. Cooltoora musi być ;)

• #25 27 Sie 2014 21:31
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

To ja zakończę.
    Dla bezpieczeństwa, najlepiej w CCleaner zrobić tylko czyszczenie tempów plus kilkakrotna "naprawa" rejestru, aż do zerowego stanu wykazanych błędów.
    To wszystko.

Chcesz się pozbyć śmieci?

MBAM + ADWCleaner + Ccleaner ze wspomnianymi opcjami i na koniec do analizy podaj logi z FRST'a.
    Resztę katalogów pustych i pozostałości, musisz znaleźć sam.
    To wszystko.

Jeśli chcesz zerować dyski, użyj wtedy MHDD, archiwizując ważne dane na inne nośniki. Ta opcja w Ccleaner jest, ale wg mnie, tylko tyle spowoduje, że z pustego obszaru już nic nie odzyskasz i nic więcej.

• #26 27 Sie 2014 22:21
    belizar
    Poziom 10  

@ swiercm W tym wypadku nie jest jeszcze tak źle ,ale postarajcie się panowie zawodowcy w tej brazy komputerowej używać trochę mniej tego swego rodzaju slangu udzielając rad. A szczególnie początkującym . Dziękuję na zapas na przyszłość Jaki sposób czyszczenia zafixować w ustawieniach CCleaner

• #27 27 Sie 2014 22:24
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

tempy = od temporary files = pliki tymczasowe, których może nazbierać się mnóstwo.

Elektroda, jako jeden z niewielu Forum w Polsce, stara się stanowić o swoim poziomie, więc przychodząc z prośbą o pomoc i podpisując umowę, czyli klikasz, że poznałeś Zasady na Forum, oświadczasz, że masz jakiś zasób wiedzy.
    Bez tego, Forum będzie takie, jak każde społecznościowe, a tego unikamy.
    Jakiś wkład trzeba dać, by rozwiązać każdy temat.
    Kiedyś było bardzo trudno cokolwiek napisać na Forum, teraz się to trochę zmieniło, ale to nie znaczy, że wszystko należy tłumaczyć od A do Z. Od tego są inne źródła.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo