Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saab 9-3 1.8 122 km zepsuty wentylator

daniel740 27 Aug 2014 11:16 3597 5
    daniel740
    Level 10  
    Witam mam problem z wentylatorem, dmuchawą wnętrza jak kupiłem samochód nie działał w ogóle, mechanik postawił go na nogi ale powiedział, że i tak długo nie będzie działał a po za tym strasznie huczy i wyje jak się go załączy mam pytanie czy taki zepsuty wentylator może obciążać mocno silnik? bo zauważyłem że jak włączę nawiew to falują trochę obroty i ogólnie silnik pracuje nie równiej w związku ze zbliżającą się jesienią chyba będzie trzeba pomyśleć o wymianie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    User removed account
    User removed account  
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    elektro1991
    Level 14  
    [quote="Mareczny"]Szkoda że mechanik nie pomierzył prądu zwarcia na dmuchawie - może się okazać że się nie tylko ona spali...Może byc wiele powodów - trzeba pomierzyć obwody na załączonej dmuchawie .
    pan Mareczny mógłby jeszcze napisać jak ,,pomierzyc prad zwarcia"na dmuchawie? Co jeszcze może siě spalić, jakie powody mogą jeszcze być, pomierzenie obwodu na zalaczonej dmuchawie to jest strzał w dziesiątkę. Oczy bolą jak siě czyta,
    Mimo wszystko czekam na Odp.
    User removed account
    User removed account  
    daniel740
    Level 10  
    tylko na niskich biegach ogólnie trochę obciąża silnik drgania przy włączonej dmuchawie są odczuwalne nawet na kierownicy i pedałach przy włączonej klimie jest jeszcze gorzej no i ten wisk i trzeszczenie z tego wentylatora chyba będzie trzeba wymienić na nowy i powinno być ok bo przy wyłączonym jest git
  • Helpful post
    elektro1991
    Level 14  
    Regulator pływa? No proszę. A szybko pływa? Definicję z google wklejone ., facet ma poprostu wymienić dmuchawie i tyle. Wymyslanie pomiarów ktorych nię raczyles opisać panu jak ma wykonać te pomiary. Regulator napięcia nię ma z tym nic wspólnego to raz. Prądy błądzące w twojej teori mają wpływ na jakis sterownik. Bo nię napisano jaki. prad błądzący w aucie to przyczyna roladowywania baterii lub po chłopsku lewy prad. nię wypisuj głupot bo wiedzę o elektromechanice masz pozorną. Tak jak opór pozorny również pojęcie z elektrotechniki.