Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie bramą przez dodatkowy przycisk

27 Sie 2014 11:24 4452 8
 • Poziom 2  
  witam. posiadam bramę wjazdową sterowaną pilotem. zasada działania: krótkie naciśnięcie przycisku A otwiera bramę, krótkie naciśnięcie przycisku B zamyka ją. sterowanie to układ radiowy 2-u kanałowy i do tego układ zabezpieczający przeciw przeciążeniowy.Chciałbym do w/w układu podłączyć przycisk dzwonkowy umieszczony w domu( sterowanie przewodowe) czy ktoś może doradzić jak i gdzie wpiąć dwa kabelki??? poniżej foto. Jestem nowy jeśli pomyliłem dział lub cokolwiek Przepraszam. za wszelkie sugestie dzięki
  sterowanie bramą przez dodatkowy przycisk sterowanie bramą przez dodatkowy przycisk
 • Poziom 13  
  Witam.

  Z tego co wnioskuje to ten schemat i pierwsze zdjęcie jest od centralki pilota. Drugie zdjęcie to elementy sterujące bramą.

  Ze zdjęć centralki trudno zgadnąć co gdzie jest podłączone.
  Jeżeli "NC-kanał B" i "NC-kanał A" nie są podłączone to spokojnie możesz podłączyć przełącznik otwierania doprowadzając kable do "C-kanał A" i "NO - kanał A" i przełącznik zamykania doprowadzając kable do "C-kanał B" i "NO - kanał B"

  Należy też pamiętać że na tych przewodach może być napięcie 230V, warto zmierzyć jak trzeba być ostrożnym.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  Widzę tu rozwiązanie z dwoma dodatkowymi stycznikami pomiedzy centralką pilota a sterownikiem bramy. Podłączyć styczniki tak jak teraz tylko żeby stycznik w centralce załączał kolejny stycznik. Wtedy możnaby przełączikami typu "dzwonek" załączać ten drugi stycznik czyli taka suma logiczna, stycznik załączany z centralki albo z przełącznika i bedzie działać.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
  Witam
  Mam pytanie (nawalił mi układ dekodera w gnieździe sieciowym na pilota)
  Jest to układ smd 14 nóżkowy niestety bez napisu a bardzo podobny do tego od tego sterownika - może ktoś wie jaki jest jego symbol? Wspólpracuje z układem w nadajniku HS2262 R4.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Zbyszek
  Dziękuję za zainteresowanie ale mi chodzi o układ 14 pins !!! smd a nie inny (taki jak u Marek569 szkoda,że niewyraźne zdjęcie)
  Pozdrawiam