Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie bramą przez dodatkowy przycisk

marek569 27 Sie 2014 11:24 3021 8
  • #1 27 Sie 2014 11:24
    marek569
    Poziom 2  

witam. posiadam bramę wjazdową sterowaną pilotem. zasada działania: krótkie naciśnięcie przycisku A otwiera bramę, krótkie naciśnięcie przycisku B zamyka ją. sterowanie to układ radiowy 2-u kanałowy i do tego układ zabezpieczający przeciw przeciążeniowy.Chciałbym do w/w układu podłączyć przycisk dzwonkowy umieszczony w domu( sterowanie przewodowe) czy ktoś może doradzić jak i gdzie wpiąć dwa kabelki??? poniżej foto. Jestem nowy jeśli pomyliłem dział lub cokolwiek Przepraszam. za wszelkie sugestie dzięki
    sterowanie bramą przez dodatkowy przycisk sterowanie bramą przez dodatkowy przycisk

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 27 Sie 2014 22:23
    slaweekkk
    Poziom 12  

Witam.

Z tego co wnioskuje to ten schemat i pierwsze zdjęcie jest od centralki pilota. Drugie zdjęcie to elementy sterujące bramą.

Ze zdjęć centralki trudno zgadnąć co gdzie jest podłączone.
    Jeżeli "NC-kanał B" i "NC-kanał A" nie są podłączone to spokojnie możesz podłączyć przełącznik otwierania doprowadzając kable do "C-kanał A" i "NO - kanał A" i przełącznik zamykania doprowadzając kable do "C-kanał B" i "NO - kanał B"

Należy też pamiętać że na tych przewodach może być napięcie 230V, warto zmierzyć jak trzeba być ostrożnym.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Sie 2014 23:24
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Sie 2014 09:08
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Sie 2014 10:44
    slaweekkk
    Poziom 12  

Widzę tu rozwiązanie z dwoma dodatkowymi stycznikami pomiedzy centralką pilota a sterownikiem bramy. Podłączyć styczniki tak jak teraz tylko żeby stycznik w centralce załączał kolejny stycznik. Wtedy możnaby przełączikami typu "dzwonek" załączać ten drugi stycznik czyli taka suma logiczna, stycznik załączany z centralki albo z przełącznika i bedzie działać.

1
  • #7 28 Sie 2014 16:53
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 11 Lis 2014 14:57
    zbyszek47
    Poziom 1  

Witam
    Mam pytanie (nawalił mi układ dekodera w gnieździe sieciowym na pilota)
    Jest to układ smd 14 nóżkowy niestety bez napisu a bardzo podobny do tego od tego sterownika - może ktoś wie jaki jest jego symbol? Wspólpracuje z układem w nadajniku HS2262 R4.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Zbyszek
    Dziękuję za zainteresowanie ale mi chodzi o układ 14 pins !!! smd a nie inny (taki jak u Marek569 szkoda,że niewyraźne zdjęcie)
    Pozdrawiam

0