Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nikon d60 usterka mechanizmu wybieania przysłony

27 Aug 2014 11:52 1794 4
 • Level 2  
  Od pewnego czasu mam problem z aparatem. Jest to NIKON d60, który służy mi już 6 rok. Z pół roku temu oddałam go do serwisu w Warszawie, ponieważ podczas robienia zdjęć w trybie automatycznym nie chwytało mi w ogóle ostrości i za każdym razem zmieniałam na tryb manualny. Powiedziano mi, że z obiektywem jest wszystko ok i wymieniono mi jedynie jakieś pokrętło (nie
  pamiętam jak się dokładnie to nazywa) Po miesiącu użytkowana w aparacie znów zaczął pojawiać się ten sam problem, z początku tylko sporadycznie. Obecnie aparat nie robi już zdjęć. Za każdym razem pojawia się komunikat, by pono wnie wcisnąć spust migawki. Po raz kolejny oddałam go do W-wy, gdzie poinformowano mnie, że zepsuty jest mechanizm wybierania przysłony oraz cały obiektyw jest do wymiany,ponieważ odpada z niego jakaś część. Za koszt naprawy zażyczyli sobie blisko 1000 zł a mnie nie stać na to. A o ile dobrze rozumiem, zepsuty mechanizm przysłony powoduje m. in prześwietlanie zdjęć, przysłona się nie domyka? a JA takich problemów nie mialam.Może to jest problem z migawką, którą wystarczy wymienić? Obiektyw nie musi już łapać
  ostrości ale czy da się coś z tym jeszcze zrobić, tak aby aparat
  posłużył przynajmniej jeszcze przez rok? Może ktoś miał podobny problem, posłuży jakąś radą, bo ja już sie pogubiłam w tym wszystkim.
 • Helpful post
  Level 2  
  Co to za "specjalistyczny serwis"?
  Naprawa jednego i drugiego nie wiecej jak 300-350zł.
 • Level 2  
  No tak... chcieli 550 zł za naprawę mechanizmu i około 350 za nowy obiektyw. Zrezygnowałam z tego, będę szukać pomocy gdzieś indziej.
  Dziękuję za odpowiedź, wszystkie inne rady są mile widziane :)
 • Level 32  
  Trochę chaotycznie to wszystko opisujesz i trudno postawić jakąś diagnozę nie widząc aparatu. Związek między uszkodzonym mechanizmem przysłony a nieostrością zdjęć jednak jest ale ja bym tu stawiał na co najmniej dwie usterki i skoro aparat był już w serwisie to czemu nie dali ekspertyzy na piśmie co robi każdy szanujący się serwis? Komunikat który teraz masz na LCD wskazuje na konieczność wymiany (lub naprawy) mechanizmu wybierania przysłony (Aperture Control Unit) lub silnika migawki. No i obiektyw też prawdopodobnie do remontu, całość powinna zamknąć się w kwocie poniżej 300zł i ten tysiąc zł który usłyszałaś to chyba było po to żeby pozbyć się klienta.
 • Level 2  
  Poszłam do kilku innych serwisów i w każdym powiedziano mi, że koszt naprawy przewyższy cenę aparatu, więc zakupiłam lepszy model aparatu ale używany o cenie podobnej, jaką mi proponowano za naprawę. Jak na razie działa bez zarzutu.