Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon d60 usterka mechanizmu wybieania przysłony

wiesniaczkam 27 Sie 2014 11:52 1479 4
  • #1 27 Sie 2014 11:52
    wiesniaczkam
    Poziom 2  

Od pewnego czasu mam problem z aparatem. Jest to NIKON d60, który służy mi już 6 rok. Z pół roku temu oddałam go do serwisu w Warszawie, ponieważ podczas robienia zdjęć w trybie automatycznym nie chwytało mi w ogóle ostrości i za każdym razem zmieniałam na tryb manualny. Powiedziano mi, że z obiektywem jest wszystko ok i wymieniono mi jedynie jakieś pokrętło (nie
    pamiętam jak się dokładnie to nazywa) Po miesiącu użytkowana w aparacie znów zaczął pojawiać się ten sam problem, z początku tylko sporadycznie. Obecnie aparat nie robi już zdjęć. Za każdym razem pojawia się komunikat, by pono wnie wcisnąć spust migawki. Po raz kolejny oddałam go do W-wy, gdzie poinformowano mnie, że zepsuty jest mechanizm wybierania przysłony oraz cały obiektyw jest do wymiany,ponieważ odpada z niego jakaś część. Za koszt naprawy zażyczyli sobie blisko 1000 zł a mnie nie stać na to. A o ile dobrze rozumiem, zepsuty mechanizm przysłony powoduje m. in prześwietlanie zdjęć, przysłona się nie domyka? a JA takich problemów nie mialam.Może to jest problem z migawką, którą wystarczy wymienić? Obiektyw nie musi już łapać
    ostrości ale czy da się coś z tym jeszcze zrobić, tak aby aparat
    posłużył przynajmniej jeszcze przez rok? Może ktoś miał podobny problem, posłuży jakąś radą, bo ja już sie pogubiłam w tym wszystkim.

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Sie 2014 12:24
    marpach
    Poziom 2  

Co to za "specjalistyczny serwis"?
    Naprawa jednego i drugiego nie wiecej jak 300-350zł.

0
  • #3 27 Sie 2014 13:43
    wiesniaczkam
    Poziom 2  

No tak... chcieli 550 zł za naprawę mechanizmu i około 350 za nowy obiektyw. Zrezygnowałam z tego, będę szukać pomocy gdzieś indziej.
    Dziękuję za odpowiedź, wszystkie inne rady są mile widziane :)

0
  • #4 27 Sie 2014 16:45
    gajmix
    Poziom 32  

Trochę chaotycznie to wszystko opisujesz i trudno postawić jakąś diagnozę nie widząc aparatu. Związek między uszkodzonym mechanizmem przysłony a nieostrością zdjęć jednak jest ale ja bym tu stawiał na co najmniej dwie usterki i skoro aparat był już w serwisie to czemu nie dali ekspertyzy na piśmie co robi każdy szanujący się serwis? Komunikat który teraz masz na LCD wskazuje na konieczność wymiany (lub naprawy) mechanizmu wybierania przysłony (Aperture Control Unit) lub silnika migawki. No i obiektyw też prawdopodobnie do remontu, całość powinna zamknąć się w kwocie poniżej 300zł i ten tysiąc zł który usłyszałaś to chyba było po to żeby pozbyć się klienta.

0
  • #5 20 Paź 2014 17:35
    wiesniaczkam
    Poziom 2  

Poszłam do kilku innych serwisów i w każdym powiedziano mi, że koszt naprawy przewyższy cenę aparatu, więc zakupiłam lepszy model aparatu ale używany o cenie podobnej, jaką mi proponowano za naprawę. Jak na razie działa bez zarzutu.

0