Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever TAB R75 - Działa tylko po podłączeniu do gniazda USB laptopa

27 Sie 2014 12:18 2205 4
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mój tablet Goclever R75 ma uszkodzoną baterię. Można go uruchomić tylko w przypadku podłączeniu go do gniazda USB w laptopie. Niestety przy podłączeniu do ładowarki uruchamia się tylko przez 12 sekund i wyłącza się. Zaznaczam, iż próbowałem wiele ładowarek. Próbowałem ładowarkę 0,5W, 1W, 2W. Bez rezultatu. To chyba nie jest kwestią mocy. Co może być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    dyspozytor napisał:
    Witam.
    Mój tablet Goclever R75 ma uszkodzoną baterię. Można go uruchomić tylko w przypadku podłączeniu go do gniazda USB w laptopie. Niestety przy podłączeniu do ładowarki uruchamia się tylko przez 12 sekund i wyłącza się. Zaznaczam, iż próbowałem wiele ładowarek. Próbowałem ładowarkę 0,5W, 1W, 2W. Bez rezultatu. To chyba nie jest kwestią mocy. Co może być przyczyną?

1. Ładowarka do Goclever TAB R75 musi mieć parametry 5V 2A, a nie żadne 0.5W, czy 1W jak piszesz.
    2. Akumulator można wymienić na nowy, podaj tylko (typ) wymiary.
  • Poziom 13  
    Witam.
    ad. 1 - podłączałem ładowarki: 0,5 W, 1W i oczywiście 2W. Napięcie 5V
    ad. 2 - tablet mam już skręcony. Tak, że nie znam wymiarów. Ale z tego, co wyczytałem, to bateria jest droga. Nie warto chyba wymieniać.
    Przesyłam fotkę poglądową zrobioną, kiedy miałem tablet rozebrany.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    Poziom 43  
    dyspozytor napisał:
    Witam.
    ad. 1 - podłączałem ładowarki: 0,5 W, 1W i oczywiście 2W. Napięcie 5V
    ad. 2 - tablet mam już skręcony. Tak, że nie znam wymiarów. Ale z tego, co wyczytałem, to bateria jest droga. Nie warto chyba wymieniać.
    Przesyłam fotkę poglądową zrobioną, kiedy miałem tablet rozebrany.
    Pozdrawiam.

Nie rozumiesz, co piszę 2W przy 5V to zaledwie 0.4A , a musi być co najmniej 2A.
  • Poziom 13  
    Przepraszam. Kolego masz rację. Dzięki za pomoc.