Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek otwierany elektrycznie

27 Sie 2014 12:20 2292 4
  • Poziom 9  
    Witam, poszukuje zamka do drzwi umożliwiającego ich elektryczne otwieranie i zamykanie (wraz z kontrolą stanu).
    Może to być realizowane przez przekaźniki, może być sterowane za pomocą Arduino / Raspberry Pi etc.
    Kluczowa jest dla mnie możliwość operowania zamkiem również za pomocą tradycyjnego klucza.
    Najlepiej, gdyby to był zamek taki jak ten:
    Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [retrofood]

Szukałem sporo po sieci, lecz większość to rozwiązania całe, typu zamki z RfID (te z kolei ciężko otworzyć kluczem) albo zamki szyfrowe.
    Ja potrzebuje jedynie samego zamka (blokadki), którym będę mógł sobie sterować.
  • Poziom 11  
    Kolego, nic innego bardziej prostego i skutecznego niż elektrozaczep lub elektrozwora nie znajdziesz. Tymi urządzeniami sterujesz podając lub zabierając 12V wiec w czym problem żeby wykorzystać RSP/Arduino.
  • Poziom 9  
    Rozwiązania które podałeś na pewno są proste, ale skutecznymi w moim przypadku bym ich nie nazwał.

Przede wszystkim - chciałbym taki zamek w drzwiach wejściowych do mieszkania, dlatego musi być możliwość pozostawienia drzwi otwartych, dlatego elektrozaczepy odpadają.
  • Poziom 26  
    Niestety kolego akla musisz zdecydować co chcesz?
    Jeśli chcesz mieć dostęp zdalny i manualny do drzwi to musisz zdecydować co jest priorytetowe tzn. czy przy zamkniętych drzwiach na klucz ma być możliwość zdalnego otwarcia i co w momencie gdy zdalnie otworzysz i manualnie będziesz chciał je zamknąć?
    Nie da się w prosty sposób pogodzić zdalnego i manualnego otwierania i zamykania jednocześnie...