Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki wzmak wybrac "magnat"czy "mac audio"

crash1 27 Apr 2005 11:11 6811 17
    crash1
    Level 11  
    witam wszystkich . w najblizszym czasie chcialbym kupic wzmacniacz samochodowy(nowy) z uwagi na fundusze (ok350zl) zainteresowaly mnie dwa produkty :
    - mac audio MP 2000
    - magnat the rock 400
    oba sa w podobnej cenie i maja podobna moc. interesuje mnie ktory z nich ma lepsza jakosc wykonania i dzwieku, ktory jest poprosu lepszy?? z gory dzieki za odp, pozdrawiam
    Bejz
    Level 21  
    Magnat nie jest zły do basu się nada. Ale weż jeszcze pod uwagę Blaupunkt GTA 200 Flash. Za cenę 299pln masz fajny wzmacniacz.
    crash1
    Level 11  
    fajny ten blaupunkcik tylko slabszy troszku od magnata a od mac audio jeszcze wiecej:( ale dzieki za info
    Dee Jay Gucio
    Level 20  
    ja osobiscie polecam sprzet magnata slyszalem co potrafi nawet na badziewnym głosniku GMS. Kup sobie 360 rapbull bo jest stosunkowo tani
    crash1
    Level 11  
    narazie mam zamiar stosowac go do zasilania 2x magnat 6x9 albo subwoofera dlatego rozgladam sie na 2 kanalowym. po wakacjach chcialbym kupic jeszcze jeden 4kanalowy do glosnikow w drzwiach i pulce a 2 kanalowy zostawic do SW
    Dee Jay Gucio
    Level 20  
    crash1 wrote:
    narazie mam zamiar stosowac go do zasilania 2x magnat 6x9 albo subwoofera dlatego rozgladam się na 2 kanalowym. po wakacjach chcialbym kupic jeszcze jeden 4kanalowy do glosnikow w drzwiach i pulce a 2 kanalowy zostawic do SW

Nie kupuj jajek (6x9) to jest najgorsza rzecz jaką można kupić jakość dźwięku jaka się z nich wydobywa jest przerażająca wiem bo słyszałem niejedne. Kup sobie lepiej głośniczki pioneerka nie są drogie (ok.120zł) a nie pożałujesz, jeśli stać Cię na wyrzucanie pieniędzy w błoto (6x9) to możesz je kupić ale gwarantuję Ci że szybko usuniesz je z samochodu gdy dokupisz sobie te dodatkowe 4 głośniki bo jajka będą tylko szpeciły charakterystyke dźwięku. A jeśli chcesz polepszyć jakość dźwięku to kup sobie tweetery dobrej firmy np Tonsil i zmontuj je na zwrotnicy Pozdrawiam
    crash1
    Level 11  
    no elipsy juz mam Magnata wiec szkoda wywalic, moze nie sa najlepsze ale graja nawet dobrze w porownaniu do np x-plod"ow . a z przodu mam leciwe jbl 16.5cm chcialbym jeszcze kupic syki i moze zwrotnice(tak jak napisal Dee Jay Gucio) :) ale narazie meczy mnie zakup piecyka:/
    woytaz
    Level 11  
    [quote="crash1"]no elipsy juz mam Magnata wiec szkoda wywalic, moze nie sa najlepsze ale graja nawet dobrze w porownaniu do np x-plod"ow .

też mam Magnata 6X9 Ultra Power w maluchu (półka), zasilane przez zwykłe radio Pioneer i powiem Wam że wypass...A cena- 139 zł w Media

woytaz
    M_Ł_O_D_Y
    Level 13  
    Ja mam w malczanie elipsy 6x9 Magnat Classic 694 napedzane piecykiem Concorda 2x50 w RMS i musze powiedziec ze graja na prawde bardzo ladnie!Magnaty nie lubia mocnego basu ale dzwiek wydobywa sie na prawde przyjazny dla ucha.Gdy nie mialem wzmaka graly zupelnie inaczej( o wiele wiele gorzej) ale po podlaczeniu wzmaka nie ma juz znieksztaucen i gra super!Wszystko fajnie ale najgorszym problemem jest cena-229 zl w Media:/ Ale polecam te glosniczki!Jesli chodzi o wzmacniacz to Magnat i Mac Audio to jedno i to samo tyle ze pod inna nazwa i wychodza na rozne rynki a robione sa w jednej firmie.Oczywiscie parametrami rowniez sie roznia oraz cena:P
    kerry
    Level 15  
    M_Ł_O_D_Y wrote:
    (...) Magnat i Mac Audio to jedno i to samo tyle ze pod inna nazwa i wychodza na rozne rynki a robione sa w jednej firmie.Oczywiscie parametrami rowniez się roznia oraz cena:P

To jak się różnią parametrami, to już chyba to nie jest "jedno i to samo"? 8O
    crash1
    Level 11  
    no wlasnie mac audio ma 10w na kanal wiecej przy 4 Ohm. widzialem je wygladaja prawie tak samo(wejscia, wyjscia, filtry) mac audio w media jest chyba 20 zl tanszy. no i zastanawia mnie czy nie jest gorszy od magnauta, bylo by fajnie gdyby byly porownywalne klasa.a ponad 300 za 2kanalowy wzmak o stosunkowo nieduzej mocy to wcale nie tak malo
    elmer2
    Level 28  
    czyli nadal temat nie rozwiniety co do porownania mac audio i magnat...

czy moze wypowiedziec sie ktos kto ma jakies porownanie tych marek...?

pozdr
    Arti_25
    Level 16  
    Witam Magnat i mac audio jest to jedna firma są budowane na tych samych zasadach i elementach tylko inne obódowy mają .
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    polecam MAC Audio MAC Spider 6800
    4 kanalowy ja dorwalem w dobrej cenie ( 400zl )

4x60W RMS
    i 2x 170W RMS w mostku
    Piotras_Gda
    Level 11  
    Witam, wydaje mi sie ze wzmacniacze Maganta i Mac audio o porownywalnej cenie są podobnej jakości, jednak Mac audio w modelach MP maja zawyzone parametry przez to sa nieco tansze... np. Mp 4000 podaną moc ma 4x75 i 2x200 Rms, a przy bezpiecznikach 2x20 jest to niemozliwe, na moje oko to on moze miec w okolicach 4x50 i 2x150 porownojac do serii Magnata ktory jednak bezpieczniki ma 2x25 (The rock 600) dane rzedu 2x170 wydają się rzeczywiste...
    siwy19
    Level 15  
    ja mam magnata the rock 600 i jak narazie skubaniec ciągnie 2 głośniki jbl gt4-12
    User removed account
    User removed account