Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus r704vc - Głośna praca

Dominik10103 27 Aug 2014 18:38 1194 6
    Dominik10103
    Level 2  
    Witam, od ok. roku jestem posiadaczem laptopa Asus r704vc i od kilku dni zauważyłem głośną pracę wiatraka podczas grania (przy przeglądaniu stron, oglądaniu filmów laptop cicho pracuje).

SS programu HWMonitor podczas przeglądania stron.
    SS podczas gry
    Kaczor_84
    Level 31  
    Zakurzony układ chłodzenia - wymaga wyczyszczenia. Nie kojarzę jak jest rozwiązany dostęp do chłodzenia - zrób zdjęcie spodu laptopa i zamieść
    Dominik10103
    Level 2  
    Wentylator jest z boku laptopa. Dodalem zdjecie boku, spodu oraz z ksiazeczki Asus-a Asus r704vc - Głośna praca
    Kaczor_84
    Level 31  
    Sytuacja taka, jak się obawiałem - wymagane jest całkowite rozebranie laptopa; jeśli dobrze kojarzę z poprzednich modeli i nie zmieniali nic w konstrukcji, po wyjęciu klawiatury można uzyskać ograniczony dostęp do wentylatora. Jeśli nie masz doświadczenia w tej materii, oddaj laptopa do serwisu na czyszczenie.

Możesz również spróbować udrożnić układ poprzez przedmuchanie od strony wylotu sprężonym powietrzem, ale! jeżeli kurzu jest tam sporo to może on po takiej operacji całkowicie zablokować wentylator - a to w konsekwencji może doprowadzić do przegrzewania się laptopa oraz spalenia wentylatora. Wszelkie działania podejmujesz na własną odpowiedzialność!
    Dominik10103
    Level 2  
    Znaczy sam laptopa rozkrecac nie chce poniewaz jest on ma jeszcze rok gwarancji. Myslalem ze da rade jakos to zrobic w warunkach domowych bo pewnie oddajac do media markt czy serwisu Asus-a potrwa to z 30 dni
    Kaczor_84
    Level 31  
    I tu właśnie jest problem - gwarancja tego nie obsługuje, bo są to "czynności konserwacyjne". A żeby zachować gwarancję, musi to zrobić autoryzowany serwis, ale za opłatą. Możesz się z nimi skontaktować przez http://asus-serwis.pl/
    Dominik10103
    Level 2  
    Skontaktowałeś się z serwisem Asus poprzez formularz kontaktowy i pracownik serwisu poinformował mnie że sprawdzenie laptopa w serwisie, wyczyszczenie go oraz wymiana pasty termoprzewodzącej jest nie odpłatna i całe serwisowanie potrwa do ok. 3-5 dni roboczych :)