Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel XMM6255 - najmniejszy na świecie moduł modemu HSDPA

jacu007 27 Sie 2014 18:56 972 0
 • Intel XMM6255 - najmniejszy na świecie moduł modemu HSDPA Firma Intel zaprezentowała swój najnowszy modem 3G – XMM6255. Jednopłytkowe urządzenie o powierzchni 300 mm2 jest prawdopodobnie najmniejszym tego typu kompletnym układem, którego celem jest umożliwienie dostępu do sieci komórkowych trzeciej generacji, urządzeniom z grupy Internet of Things (IoT).

  Modem wyposażony jest w układ basebad X-GOLD 625 firmy Intel oraz transceiver SMARTI UE2p, który jako pierwszy na rynku poza funkcjami nadawczo/odbiorczymi jest też wzmacniaczem mocy 3G a także realizuje zarządzanie energią w całym urządzeniu. Jak twierdzi producent, chroni to modem przed nadmiernym wydzielaniem ciepła, skokami napięcia czy zbyt wysokimi prądami.

  Dwuzakresowy modem HSDPA umożliwia pobieranie danych z maksymalną prędkością 7,2 Mbps oraz wysyłanie z prędkością 5,76 Mbps. XMM6255 umożliwia również wsparcie dla sieci 2G jak również A-GPS. Obie funkcjonalności są opcjonalne i wymagają zastosowania dodatkowego zewnętrznego wzmacniacza mocy.

  Swoim nowym produktem firma Intel udowadnia, że będzie się starała być silnym graczem na rynku produktów IoT, który wedle prognoz ma się bardzo silnie rozwijać w najbliższych latach.

  Źródło:
  http://www.anandtech.com/show/8432/intel-announces-xm6255-the-worlds-smallest-3g-modem