Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz DPS-93BP do TV Sharp - Uszkodzony układ DDA-009

27 Aug 2014 22:12 6840 7
  • Level 13  
    Zasilacz DPS-93BP uszkodzony, brakuje podświetlenia, brak napięć na zasilanie Led. Przy okazji, że miałem drugi telewizorek z takim samym zasilaczem podstawiłem układ DDA-009 do uszkodzonego zasilacza i pojawiły się napięcia zasilania LED a wraz z nimi podświetlenie. Telewizorek zaczął poprawnie pracować stąd potwierdzenie, że uszkodzony jest tylko ten układ. Nie mogę go tylko nigdzie znaleźć. Czy istnieje jakiś zamiennik lub odpowiednik tego układu? Porównywałem aplikacje znanych mi układów stosowanych w inwerterach lecz żaden nie pasował.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    To wiem, chodzi mi o zakup w kraju
  • Service technician RTV
    Ten LED-driver jest do zakupu tylko w Chinach (robi go firma ONS) lub Ebay lub bliżej Ukraina Link_ z Kijowa ok.6$
    *czy ślą do Pl ?

Nie ma zamienników.
    Nie ma datasheetu dla publicznego wglądu.(tylko serwisy)
    Pracę z lekka opisano w Link

Dla sprawdzenia należy wyjścia: na girlandy Led_owe zastosować obciążenia rezystorem ok. 5W 200ohm.
    Typowe uszkodzenia częśći invertera to : mosfety sterujące trafko. , (tutaj Q701) , sam IC lub elementy RC w jego otoczeniu.
    Reszta na zał. obrazku.

Powodzenia.

Zasilacz DPS-93BP do TV Sharp - Uszkodzony układ DDA-009
  • Level 43  
    Umiesz czytać??

Ewidentnie uszkodzony układ scalony i NIC INNEGO!
    Koledze chodzi o zakup w kraju, INNE możliwości zna! Z Google korzystać potrafi.

Koniec tematu!
  • Service technician RTV
    Czytać umiem !!!
    Autor zapytał
    Quote:
    Czy istnieje jakiś zamiennik lub odpowiednik tego układu?

Dostał odpowiedz?
    *kiedyś król Polski Chrobry " pukał mieczem" do bram Kijowa czyli Polska
    Ano dostał i ...coś extra. (przy okazji może przyda się innym, po to jest to forum)

W Pl można zostać tylko "potraktowanym kulturnie", zaś o układzie zapomnij może Tylko na zamówienie.?
    Co prawda jest ebay pl ten układ (ale dostawca z USA) i sam IC ok.10$ , za to wysyłka 3x drożej!! czyli razem ok.43$
    Lub z innych podobnych zasilaczy ?
    Quote:

DPS-166DP (2950293507) pod matrycę LTA400HM19 (SONY KDL-40BX440, KLV-40BX450).
    Zbudowany na : NCP1608BD, ICE 2QS03G, DDA009, MP-130I(00)

_________
    Koniec tematu!
  • Level 43  
    lisek wrote:
    Co prawda jest ebay pl ten układ (ale dostawca z USA) i sam IC ok.10$ , za to wysyłka 3x drożej!! czyli razem ok.43$

Z tej prostej przyczyny kolega pyta, czy ktoś z nas ma, bo sobie kiedyś sprowadził kilka z Chin. Jasne?

Co prawda nie wiem po co założył ten temat w dziale serwisowym, a nie w Bazar, ale to już jego sprawa i moderatorów. Mnie się WSZYSTKIEGO raportować nie chce!
  • Level 13  
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Kupiłem cały zasilacz na znanym portalu aukcyjnym w dobrej cenie. Temat zamykam.