Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sprzęt(anteny) do wifi -

28 Sie 2014 00:09 1149 18
  • Poziom 10  
    posiadam router do lte Huawei B593, do niego planuje podłączyć antenkę zewn(wzmocnienie sygnału), ale chciałem przesyłać nim dodatkowo wifi na 2 domek-odl. 250m(bez przeszkód), 2 dom posiada już ap+router - jakie antenki dokupić? wystarczy tylko 1 do domu nr 2 kierunkową?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    np, nanostation.
  • Poziom 10  
    niestety nie mam za dużej wiedzy, uprzejmie proszę coś więcej w temacie..
    np moze jakiś link do konkretnego sprzętu, czy to najtańsza opcja?
  • Poziom 37  
    jakubek27 napisał:
    niestety nie mam za dużej wiedzy, uprzejmie proszę coś więcej w temacie..
    np moze jakiś link do konkretnego sprzętu, czy to najtańsza opcja?

Konkretny sprzet sie nazywa nanostation loco M5 (lub M2 dla 2.4GHz)
    Kupujesz 2 takie urzadzenia, wieszasz "na kominach", laczysz kablem po obu stronach do gniazdek LAN obu routerow, konfigurujesz polaczenie WiFi na obu nanostation i calosc działa jak jedna lokalna siec. Koszt kolo 400PLN

Uprawiajac "druciarstwo" da sie pewnie taniej. Ale jak ma byc stabilnie i szybko i latwo to to jest najlepsze rozwiazanie.

marcin
  • Poziom 10  
    wystarczy kupić jedną nanostacje? 2 domek posiada już ap+router i starą antenę yagi, ja dokupiłbym ze swojej strony to co proponujecie(nanostację) i taki zestaw "styknie"?
  • Poziom 37  
    jakubek27 napisał:
    wystarczy kupić jedną nanostacje? 2 domek posiada już ap+router i starą antenę yagi, ja dokupiłbym ze swojej strony to co proponujecie(nanostację) i taki zestaw "styknie"?

Co to znaczy styknie? Na takich nanostation loco M5 uzyskasz stabilne i transparentne polaczenie z predkoscia dochodzaca do 100mbit. Co uzyskasz z Yagi podlaczonej niewiadomo jakim kablem antenowym do niewoiadomo czego tego nie wiem. Jesli to Yagi chcesz podlaczyc do routera w tybie G, to uzyskasz .... max 10-15mbit.

Jakie urzadzenia konkretnie sa w tym drugim domu??

marcin
  • Poziom 10  
    zakupiłem nanostation loco 2m
    w domku nr po podłączeniu routera(TD-W8960N) do nanostacji, prędkość wi-fi spada automatycznie do 8mbit, po bezpośrednim połączeniu nano do laptopa prędkość to ok 50 mbit... skąd taka przepaść, gdzie zacząć szukasz przyczyny?
  • Poziom 31  
    Bo musisz miec dwie takie anteny.
    Teraz masz partyzantke to i tak dziala
  • Poziom 10  
    przepraszam, nie napisałem, że właśnie chodzi, że mam 2 takie stacje, stąd rozczarowanie z działania...(odl. 150m bez przezkód), wydaje mi się, że mam coś nie tak w ustawieniach albo anteny a raczej routera ale nie wiem gdzie szukac konkretnie
  • Poziom 31  
    Router nie ma zadnego znaczenia.
    Co z czym laczysz bo z opisu wynika ze nanostacje laczysz z routerem
  • Poziom 10  
    coś musi jednak być przyczyną...
    dzisiejsze testy:
    dom nr 1 v=50 mbit
    dom nr 2, połączenie nano+laptop, v=45mbit
    dom nr 2, połączenie nano+router, v=20mbit
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie masz przypadkiem nano i router na tym samym kanale WIFI ?

Dodano po 2 [minuty]:

albo WIFI routera (bud2) nie wydala, Podłacz do routera
    - komp1 kablem
    - komp2 po WIFI

ściag iperf.exe
    na komp1 (wyłącz zaporę)
    iperf.exe -s

na komp2
    iperf -c IP_COMP1
  • Poziom 10  
    ok, zaraz się przejdę do d nr 2 i wykonam testy...

mam mały problem ze zmianą kanałów nadawania w nano nr 1

Extension Channel mam ustawione na none i nie moge zmienic
    Najpierw zmierz wiif-router-lan iperf-em.
  • Poziom 10  
    iperf coś nie śmiga, odpali lem w cmd i wyskakuje komunikat :nazwa iperf.exe nie jest rozpoznawalna...
  • Poziom 10  
    a co to za format pliku?:)

Dodano po 19 [minuty]:

po podłączeniu laptopa bezposrednio do routera po kablu - idzie max prędkosc tego co w domu nr 1(60mbit)... problemem jest po wifi - obecnie ok 20mbit...
    w centrum sieci i udostepniania pokazuje mi ze jestem polaczony z 2 sieciami - moze ttuaj cos sie dubluje i przez to mam problem... na pewno chodzi o wifi albo jego ustawienia na to wychodzi
    Chyba już wszystko jasne :D Na tej karcie WiFi osiągasz maxa.
  • Poziom 10  
    dokladnie to stara karta dzialajaca tylko w g:) od caly problem - ide spac:)