Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oświetlenie balkonu i ogrodu

kriskus 28 Aug 2014 10:10 1200 5
Optex
    kriskus
    Level 10  
    Witam,
    Chciałbym zasięgnąć porady jaką lampę zewnętrzną z czujnikiem ruchu kupić. Ma oświetlać balkon oraz przylegającą część ogródka (mieszkanie na parterze). Mam na zewnątrz wyprowadzony przewód zasilający (230V). Lampa nie musi być bardzo silna, ale kinkiet 1W odpada na pewno. Ponieważ ekipa remontowa nie zamontowała wyłącznika, mam też pytanie czy są dostępne lampy, które można wyłączyć na stałe gdzieś przy korpusie?
    Patrzyłem na przykład na takie modele:
    http://www.redcoon.pl/B421495-Philips-Ecomoods-ESL_Lampy-%C5%9Bcienne
    http://asperatus.pl/pl_PL/p/Lampa-scienna-Ledino-z-czujnikiem-ruchu-172399316-Philips/16123
    Pozdrawiam,
    Krzysztof
    [19-21.10.2021] Technology Days Zapisz się darmo
  • Optex
    Adam_Bandit
    Level 20  
    Panie Krzysztofie jaki kabel został wyprowadzony? np. 3x1.5? I jaki wyłącznik nadprądowy zabezpiecza obwód? np. B10? Jeśli chodzi o świecenie to nie będzie problemu, ale z tego co widzę to te lampy są w I klasie ochronnej więc wymagają przewodu ochronnego, aby móc je bezpiecznie używać.
  • Optex
    kriskus
    Level 10  
    Jeszcze sprawdzę, ale na 99% przewód 3x2,5 i bezpiecznik 10A.
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    A jak duży ten ogród bo ten Philips oświetli balkon i pod balkonem, druga odpada to tak do ganku.
    kriskus
    Level 10  
    Ogródek ma pewnie koło 100m2, ale tak naprawdę wystarczy oświetlenie tylko jego części przy balkonie. Docelowo planuję zamontowanie kamery, która będzie nagrywała balkon i jego okolicę, a lampa ma się włączać kiedy ktoś pojawi się w tej przestrzeni.
    Nie musi być ten Philips, może być coś innego. Ja myślałem też o projektorze halogenowym, ale on odpada ze względów estetycznych (żona...).