Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - niedziałające Recovery, instalacja sterowników

28 Sie 2014 13:29 1560 18
  • Poziom 8  
    Cześć!
    Mam problem z laptopem Lenovo Y580, partycja recovery nie działała, więc ręcznie wgrałem nowy system, jednak mam problem ze sterownikami, więc chciałem wejść do tej partycji ręcznie i poszukać czy może nie ma tam chociaż nieuszkodzonych sterowników. Dwa pytania, czy mogą się tam znajdować i, jeśli tak, jak tam wejść 'ręcznie'?
  • Spec od komputerów
    Na partycji recovery masz obraz oryginalnego systemu ze sterownikami. Zamiast instalować windows od nowa to trzeba było z recovery przywrócić. Po instalacji nowego windowsa nadpisałeś MBR i klawisz recovery nie zadziała. Przywróć oryginalny system z recovery ręcznie i nie będzie problemów ze sterownikami.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    jak wspomniałem, przywracanie recovery nie działało.. pisało, ze plik jest uszkodzony, staram się tylko 'powyciągać' stamtąd sterowniki.
  • Spec od komputerów
    Z uszkodzonego pliku chcesz wyciągać ? Było napisane plik uszkodzony czy nie może odnależć pliku ? Zmieniałeś układ partycji ?
    Możesz rozpakować plik obrazu systemu z recovery i go podejrzeć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Pisało, ze plik uszkodzony, a nie wiem jak tam wejść, więc nie wiem czy może sterowniki są w osobnych, może nieuszkodzonych plikach.
  • Spec od komputerów
    Obraz systemu w recovery to jest obraz partycji systemowej w jednym pliku. Próbuj rozpakować. Może się uda. SMART dysku podaj bo może dysk uszkodzony i nie ma sensu gmerać dalej. Plik obrazu sam z siebie się nie uszkodził. Musiała być jakaś przyczyna.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    ale nie wiem jak ręcznie do niej wejść, do tej partycji, o to głównie pytam
  • Poziom 8  
    niestety nie wiem do końca gdzie to zrobić :/
  • Poziom 8  
    rozumiem wszystko, tylko jak wszedłem w narzędzia administracyjne i w dział zarządzanie dyskami, to owszem widzę je, ale nie mogę z nimi nic zrobić, nie mają litery ani nic.. Nie wiem czy w dobrym miejscu to robię, ale nie mam pomysłu gdzie indziej.
  • Spec od komputerów
    W narzędziach administracyjnych się przypisuje literę. Daj fotkę z zarządzania dyskami to zobaczę co namieszałeś na partycjach. Na stronie lenowo nie ma sterowników ? O jakie konkretnie sterowniki chodzi ?
  • Spec od komputerów
    Jakich nie masz. Pokaż fotkę. Patrzyłem na stronę lenowo i są tam sterowniki do wyboru do koloru. Dużo łatwiej sterownik znaleźć niż edytować (jeżeli się da co w przypadku uszkodzenia jest wątpliwe) uszkodzony plik obrazu. Windows 32 czy 64 bit ?
  • Poziom 8  
    ściągnąłem wszystkie z lenovo (64bit windows 7), kamerka dalej nie działa (reszta już w porządku)
  • Spec od komputerów
    Czyli tylko sterownik do kamerki potrzebny. Ten ze strony lenovo nie działa ? Podaj identyfikator kamerki z menadzera urządzeń.
  • Poziom 8  
    Odinstalowałem sterowniki, wszystkie, i zainstalowałem wg kolejności co jakiś gościu gdzieś napisał, teraz działa.
  • Poziom 11  
    Można by oznaczyc partyjię OEM jako aktywna i guzik onekey powinien zdziałać a sterowniki fabrycznie są na dysku D
  • Poziom 8  
    Pościągałem sterowniki z neta, trochę to trwało, ale mam je zapisane i się wszystkie zgadzają, co do partycji Recovery, to dla mnie nie istnieje :)