Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo M57 - Zmiana obrazka BIOS - splash screen BIOS

28 Sie 2014 15:08 1404 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    natknąłem się w internecie na filmiki pokazujące jak zmieniać splash screen w biosie, ale niestety żadnego przydatnego tutoriala już nie znalazłem.

Bawił się ktoś może w zmianę obrazka w BIOSie i może coś więcej na ten temat powiedzieć?

Interesuje mnie przede wszystkim zmiana obraka BIOS w komputerze Lenovo M57.

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 33  
    Niektóre asusy miały funkcje zmiany logo w biosie.
    Jeśli twój sprzęt nie ma takiej opcji, to byś musiał edytować plik biosu i potem go wgrać na płytę główną. Jest to bardzo ryzykowne, a tym bardziej wgrywanie modyfikowanego biosu, bo możesz mieć po kompie. Poza tym są pewne ograniczenia co do obrazka jaki można umiescić. W niektórych wersjach bios, gdzie w ogóle nie ma żadnego logo, dodanie logo jest praktycznie niewykonalne.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem ;)

Splash screen jest w rzeczonym Lenovo. Pierwszy ekran, który ukrywa zliczanie pamięci itp. I chciałbym zmienić obraz, który się wyświetla z logiem Lenovo na jakiś inny.

Można użyć jakiegoś programu pod Win, aby można było to szybko wykonać? Czy tylko programowanie na podstawce będzie możliwe?
  • Poziom 33  
    Na pewno można użyc jakiegoś programu spod win trzeba tylko znaleźć odpowiedni pod dany bios.
  • Poziom 9  
    Wiem, że będzie głupie to pytanie ale jaki program będzie dobry do Lenovo M57?

Wiem tylko, że bios to Phoenix i nic poza tym.
  • Poziom 33  
    To poszukaj czegoś pod bios phoenixa, jaki pogram nie wiem.
  • Poziom 9  
    Znalazłem program Phoenix Bios Editor.

Niestety muszę otworzyć plik BIN. Bios, który ściągam ze strony Lenovo po rozpakowaniu nie ma pliku BIN.