Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC DESIRE 300 - po wymianie ekranu nie działa regulacja jasności

28 Sie 2014 16:41 6597 18
  • Poziom 2  
    Witam.
    W HTC desire 300 poszła szybka dotykowa, aby nie bawić się w rozklejanie dotyku z lcd zakupiłem gotowy zestaw dotyk +lcd, zamontowałem, jednak jak się okazało nie działa regulacja jasności ekranu zarówno ręczna jak i automatyczna, odesłałem wyświetlacz na gwarancje, dostałem nowy i jak się okazało problem występuje ten sam... Rozkładam ręce i nie mam pomysłu co może być tego przyczyną.
    Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu ?
  • Poziom 34  
    A masz jeszcze stary żeby na nim sprawdzić podświetlenie? Wtedy będzie pewność czy usterka leży po stronie lcd czy płyty.
  • Poziom 2  
    Właśnie niestety nie mam.. :|
  • Poziom 13  
    Witam
    nie chcę zakładać nowego tematu dlatego postanowiłem zapytać tutaj, mianowicie czy wyświetlacz + dotyk klejone fabrycznie są takie same w Htc Desire 300 i 500, po prostu czy z Htc 500 wyświetlacz + dygitalizer będzie pasował do Htc 300.
  • Poziom 31  
    Pantera napisał:
    Witam
    nie chcę zakładać nowego tematu dlatego postanowiłem zapytać tutaj, mianowicie czy wyświetlacz + dotyk klejone fabrycznie są takie same w Htc Desire 300 i 500, po prostu czy z Htc 500 wyświetlacz + dygitalizer będzie pasował do Htc 300.

Przecież one nie są nawet podobne do siebie.

http://versus.com/pl/htc-desire-500-vs-htc-desire-300
  • Poziom 10  
    Hej, przestało mi działać podświetlenie po wymianie ekranu, mam właśnie to samo co Ty, czy może rozwiązałeś swój problem?? Czy możesz powiedzieć co jest przyczyną??
  • Poziom 29  
    Jeśli nie masz podświetlenia, prawdopodobnie padła Ci cewka 220. Wymień ją i powinno wszystko działać jak trzeba. Wy lutować taką możesz z np SE k800.
  • Poziom 10  
    Sytuacja u mnie wygląda dokładnie tak, po wymianie całego wyświetlacza z diogitalizerem, ekran jest tak jakby na maksa ściemniony, tak jak bym ustawił jasność w ustawieniach na minimum (trochę świeci ale bardzo słabo), i regulacja ręczna czy ustawienie na auto nic nie zmienia. Jest też problem ze zbliżeniowym czujnikiem, po zbliżeniu do ucha tel nie gasi ekranu, tylko czeka kilkanaście sekund i go wygasza jak by był nie używany. Czy jest możłiwość że to padnięty jest nowy ekran czy raczej coś z tel??
  • Poziom 29  
    Co do jasności to stawiam na cewkę. A co do czujnika zbliżeniowego ... masz źle poskładany telefon, źle przyklejony ekran do obudowy lub po prostu farba maskująca czujnik jest za słabo światło przepuszczalna...
  • Poziom 10  
    Odebrałem telefon HTC desire 500 od kolegi który prowadzi serwis.Powiedział że ten ekran jest niekompatybilny z moim desire 500, założył stary ekran, ale jest on pęknięty i wyświetla paski ale też ciemno. Czy znacie jakiś dobry serwis komórkowy który mi to wyprostuje??
    Ew. może ktoś mi podpowie jak tą cewkę znaleźć ?? Gdzie dokładnie się znajduje??
  • Poziom 12  
    Witam,odswieżam temat,po wymianie cewki w desire 300 przestal sie właczac,czy moze byc to wina uszkodzonej cewki z drugiego telefonu cy poprostu padła płyta ??
  • Poziom 21  
    Może przegrzana płyta, wylutuj cewkę i zobacz co się będzie działo.
  • Poziom 12  
    bez cewki plyta robi sie gorąca po wlozeniu bateri,telefon sie nie włacza nadal.
  • Poziom 9  
    Czy mozna w htc 300 wymienic sama szybkę.Dzis zakupiłem ale nikt nie wymieni w serwisie bo musi byc w komplecie
  • Poziom 12  
    A u mnie ten sam problem jest nie po wymianie.... dotyk i LCD fabryczne tyle, że tel wpadł do wody. Wszystko działa, najpierw były plamy na LCD, później podświetlenie zaczęło wariować - świeciło tylko w lewym dolnym rogu ekranu (reszta mocno przyciemniona), plamy w końcu zeszły ale podświetlenie także :) świeci równomiernie ale bardzo słabo i regulacja nie działa. Wiem że po kąpieli to stać się mogło wszystko ale czy także celować wpierw w cewkę?
  • Poziom 12  
    Ile mniej więcej powinna kosztować naprawa tego? Samemu nie chce mi się bawić - chociaż swojego iPhone 4 już kilka razy odratowywałem przeszczepami różnych organów :) Chyba, że serwisowa naprawa będzie kosztować tyle co ten niemłody już telefon :)