Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netkom ED1 - Telefon z simlock T-mobile działa w Orange

voytaschec 28 Sie 2014 20:14 2271 2
  • #1 28 Sie 2014 20:14
    voytaschec
    Poziom 24  

Witam.
    Mam pytanie odnośnie simlock'a. Dziś dostałem stary telefon Netkom ED1, podobno z simlock'iem Era - T-Mobile, od nowości nic nie było robione. Podobno poprzedni właściciel sprawdzał kilka lat temu kartę Orange i miał napis na wyświetlaczu "wpisz kryptogram".
    Kupując go byłem przygotowany na konieczność ściągnięcia simlock'a (zależało mi żeby działał w Orange). Jednak gdy włożyłem kartę Orange to wszystko działa bez problemu. Telefon jest stary, na pewno jeszcze sprzed czasów, gdy Era przestała zakładać simlock'i. Na wyświetlaczu jest zasięg i nazwa sieci (tutaj uwaga, sieć nazywa się IDEA, czyli telefon naprawdę stary).
    Teraz pytanie:
    Czym spowodowane jest działanie telefonu na karcie Orange mimo istnienia simlock'a na T-mobile? Czy nie ma to związku z ostatnim łączeniem infrastruktury Orange i T-mobile?

0 2
  • #2 29 Sie 2014 22:12
    patrykGSM
    Poziom 21  

Może telefon po prostu nie miał simlocka :)

0
  • #3 01 Wrz 2014 09:52
    voytaschec
    Poziom 24  

Raczej nie. Poprzedni właściciel miał go od nowości, podobno nawet kiedyś sprawdzał kartę orange i plus i miał napis wpisz kryptogram. Telefon ma brand Era jeszcze z dawnych czasów (gdy Orange nazywało się Idea). Telefony te podobno nie współpracują z turbo sim (podkładka pod kartę sim do oszukiwania telefonu), może simlock w tych telefonach działa na innej zasadzie niż w innych.
    Co jeszcze zauważyłem to to, że gdy wybór sieci jest ustawiony na "automatycznie" to mimo pełnego zasięgu często zdarza się, że dzwoniąc na ten telefon w słuchawce słyszymy, że jest poza zasięgiem. Jeśli wybór sieci ustawi się manualnie na "Idea" to wszystko jest dobrze.

0