Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buforowe ładowanie akumulatora, czym, jaki akumulator do mojego projektu

28 Sie 2014 20:33 1257 1
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie kolegów,

buduję alarm na ogródek działkowy na bazie Arduino. Zasilam go zasilaczem 12V 2A, ale chciałbym skonstruować do niego zasilanie oparte na buforowo (stale, tak?) ładowanym akumulatorze z przyczyn oczywistych - w przypadku braku zasilania z sieci alarm dalej działa.

Chciałbym się Was poradzić - jaki typ akumulatora i ładowarki do niego wybrać? Parametry - 12V i 2A poboru dla Arduino (zapas dla bezpieczeństwa). Nigdy jeszcze nie pracowałem hobbystycznie z akumulatorami dlatego jest to dla mnie nowy temat. Chodzi o jego sprawność, również w okresie zimy i o to, żeby był możliwie mały, a przynajmniej nie przesadnie duży :) Pojemność pewnie coś około 1Ah lub trochę więcej, nie wiem dokładnie jaki będę miał stały pobór. Do akumulatora muszę mieć specjalną ładowarkę? Nie mogę go ładować bezpośrednio zasilaczem z sieci? Jeśli ktoś byłby skory również wskazać już jakieś gotowe produkty na ebayu będę również bardzo wdzięczny :) Oczywiście cena jest tutaj ważnym parametrem.

Dzięki!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland
  • Admin Grupy Retro
    Akumulator żelowy + ładowarka buforowa wykonana np. na LM317, schematów jest multum.
    Sam akumulator to koszt od kilkunastu złotych.