Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat b6 - Nie działa mechanizm przednich wycieraczek

ZBYSZEK666 28 Aug 2014 22:16 6933 3
    ZBYSZEK666
    Level 12  
    W dniu dzisiejszym zatarła się w VW b6 tulejka jednego z ramion przednich wycieraczek-wycieraczki stanęły. Po zdemontowaniu mechanizmu ( widać było wżerki korozji oraz rdzawy nalot na tej zatartej tulejce), nasmarowaniu podłączyłem do wtyczki zasilającej i niestety brak jest reakcji na włączenie wycieraczek. Tak więc pytam: czy po takim zatarciu na skutek oporu mogło się coś uszkodzić w elektronice silnika wycieraczek, jakimś jego sterowniku (czy taki występuje w tym rozwiązaniu,czy może jest tam jakieś zabezpieczenie na taką ewentualność? Czy ktoś się orientuje w którym miejscu jest bezpiecznik od przednich wycieraczek(na wtyczce do silnika jest stały+ oraz minus (nawet bez kluczyka w stacyjce) oraz występuje jeszcze jeden przewód. Proszę o poradę i jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?
  • Helpful post
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    A jak testowałeś, to pokrywa silnika (maska) była zamknięta?
    ZBYSZEK666
    Level 12  
    Testowałem z otwartą maską,bez założonych ramion wycieraczek.
    ZBYSZEK666
    Level 12  
    Podpowiedź "zeimp"trafiła w sedno moich problemów. Po zamknięciu maski wycieraczki zaczęły normalnie pracować. Dziękując"zeimp"za pomoc(byłoby z tym trochę problemów bowiem dostępni elektrycy samochodowi rozkładali ręce),życzę innym użytkownikom podobnie szybkiej i trafnej pomocy na forum.Temat uważam za wyczerpany.
    Moderated By robokop:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji. To u ilu elektryków samochodowych kolega był, jeżdżąc cały czas z otwartą klapą?