Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b6 - Nie działa mechanizm przednich wycieraczek

ZBYSZEK666 28 Sie 2014 22:16 3843 3
  • #1 28 Sie 2014 22:16
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

W dniu dzisiejszym zatarła się w VW b6 tulejka jednego z ramion przednich wycieraczek-wycieraczki stanęły. Po zdemontowaniu mechanizmu ( widać było wżerki korozji oraz rdzawy nalot na tej zatartej tulejce), nasmarowaniu podłączyłem do wtyczki zasilającej i niestety brak jest reakcji na włączenie wycieraczek. Tak więc pytam: czy po takim zatarciu na skutek oporu mogło się coś uszkodzić w elektronice silnika wycieraczek, jakimś jego sterowniku (czy taki występuje w tym rozwiązaniu,czy może jest tam jakieś zabezpieczenie na taką ewentualność? Czy ktoś się orientuje w którym miejscu jest bezpiecznik od przednich wycieraczek(na wtyczce do silnika jest stały+ oraz minus (nawet bez kluczyka w stacyjce) oraz występuje jeszcze jeden przewód. Proszę o poradę i jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?

2 3
  • Pomocny post
    #2 28 Sie 2014 22:46
    zeimp
    Moderator Samochody

A jak testowałeś, to pokrywa silnika (maska) była zamknięta?

3
  • #3 28 Sie 2014 22:51
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Testowałem z otwartą maską,bez założonych ramion wycieraczek.

2
  • #4 29 Sie 2014 12:45
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Podpowiedź "zeimp"trafiła w sedno moich problemów. Po zamknięciu maski wycieraczki zaczęły normalnie pracować. Dziękując"zeimp"za pomoc(byłoby z tym trochę problemów bowiem dostępni elektrycy samochodowi rozkładali ręce),życzę innym użytkownikom podobnie szybkiej i trafnej pomocy na forum.Temat uważam za wyczerpany.

Moderowany przez robokop:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji. To u ilu elektryków samochodowych kolega był, jeżdżąc cały czas z otwartą klapą?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo