Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Radio Visteon M036995 - nie odbiera stacji FM

29 Sie 2014 00:49 3426 6
  • Poziom 16  
    Nawi您uje do tematu pod linkiem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2888695.html#13915550

Pisa貫m tam w pierwszym poscie tak:
    Cytat:
    Panowie i Panie mam problem, kupi貫m auto fiata stilo (jak w temacie) radio gra這. Za dwa dni nie gra, dok豉dnie to nie odbiera fal FM, nawet jak podepn transmiter. Ca貫 pasmo FM skanuje i 瘸dnego radia nie znajduje, lecz jest szum. Spr鏏owa貫m z transmiterem MP3 pod zapalniczke i radio nie wyszuka這 tego transmitera (fali transmitera). Dodam 瞠 radio odbiera fale AM. (nawiasem m闚i望 samoch鏚 sta na deszczu dzie i po tym radio przesta這 gra) Kto pomorze co jest przyczyna??

Dalsza cz窷 mo積a zobaczy pod podanym linkiem.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kupi貫m w weekend ten samoch鏚 troche mia貫m wydatk闚 i przestraszy貫m sie tym radiem 瞠 nie dzia豉 i znowu trzeba wy這zyc kase.

Wr鏂i貫m dzi wieczorem po pracy do domu, by豉 cisza i zacz掖em r璚znie skanowa cz瘰totliwo軼i. Podczas skanowania "zauwa篡貫m s逝chem" 瞠 w szumie s造cha jakie gadanie i muzyke, bardzo s豉bo ale jednak s造cha (nie mozna by這 zrozumie co m闚i), potem skanowa貫m dalej i na niekt鏎ych cz瘰totliwo軼iach bywa豉 leciutka poprawa ale dalej bardzo s豉bo. Podczas ca貫j mojej zabawy skanowaniem kilka razy zdarzy這 mi sie 瞠 radio zagra這 normalnie na oko這 jedna sekunde i dalej szum i w szumie s豉bo s造cha radio.

Co mo瞠 by przyczyna takiego zachowania i co robi aby radio gra這 normalnie??
    Licz na Wasz pomoc.

==========================================================
    Dodam 瞠 na obecna chwile komputer samochodu pokazuje mi b豉d 鈍iate. Pod陰czy貫m wczoraj m鎩 samoch鏚 do komputera (testera) i pokaza 3 b喚dy: Prawe 鈍iat豉 tylne - zwarcie z mas
    Prawe swiat這 stop -zwarcie z mas
    Tylne prawe kierunkowskazy - zwarcie z mas

Oraz jeden b豉d na szynie CAN -podejrzewali鄉y z mechanikiem 瞠 ten b陰d mo瞠 by r闚nie od 鈍iate , ale narazie nie by這 robione ko這 tego bo ani ja ani on nie mia czasu bawi sie ze swiat豉mi

Podaje te informacje ale nie wiem czy to ma jaki zwi您ek z radiem.
    Tak jak m闚i貫m wcze郾iej licz na Wasz pomoc.

Zrobi貫m fotke naklejki na tym radiu. Nie wiem kt鏎e cyferki to model radia bo nie podpisane. Dlatego za陰czam zdjecie: Radio Visteon M036995 - nie odbiera stacji FM
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista - urz康zenia lampowe
    golec2604 napisa:
    Wr鏂i貫m dzi wieczorem po pracy do domu, by豉 cisza i zacz掖em r璚znie skanowa cz瘰totliwo軼i. Podczas skanowania "zauwa篡貫m s逝chem" 瞠 w szumie s造cha jakie gadanie i muzyke, bardzo s豉bo ale jednak s造cha (nie mozna by這 zrozumie co m闚i), potem skanowa貫m dalej i na niekt鏎ych cz瘰totliwo軼iach bywa豉 leciutka poprawa ale dalej bardzo s豉bo. Podczas ca貫j mojej zabawy skanowaniem kilka razy zdarzy這 mi sie 瞠 radio zagra這 normalnie na oko這 jedna sekunde i dalej szum i w szumie s豉bo s造cha radio.

Sprawdzi instalacj antenow - je郵i jest sprawna to radio do naprawy.

golec2604 napisa:
    Dodam 瞠 na obecna chwile komputer samochodu pokazuje mi b豉d 鈍iate. Pod陰czy貫m wczoraj m鎩 samoch鏚 do komputera (testera) i pokaza 3 b喚dy: Prawe 鈍iat豉 tylne - zwarcie z mas
    Prawe swiat這 stop -zwarcie z mas
    Tylne prawe kierunkowskazy - zwarcie z mas

Ale rozumiem te 鈍iat豉 swiec? B喚dy zapisane jedynie w historii?

golec2604 napisa:
    Podaje te informacje ale nie wiem czy to ma jaki zwi您ek z radiem.

Mo瞠 mie o tyle 瞠 郵ad awarii swiate mo瞠 by pami徠k crashtestu przeprowadonego na tylnej cz窷ci twojego je寮zid豉. Antena te jest z ty逝 w tym modelu...
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    Sprawd skrzynk bezpiecznik闚 w komorze silnika - dam sobie uci望 palca 瞠 w 鈔odku jest "zielono" , wyjmij kilka bezpiecznik闚 i si im przyjrzyj - pewnie b璠 wygl康a造 jak wyj皻e z ka逝篡 w kt鏎ej le瘸造 z tydzie, niestety skrzynka jest zrobiona na kanapk i ma 3 warstwy "軼ie瞠k" wymycie jej to kilka godzin roboty (trzeba rozwierca zgrzewy) a w 鈔odku mi璠zy warstwami "kanapki" jest b這to i malaria :lol: :lol:

Z radiem to zwi您ku nie ma... z tymi b喚dami owszem .
  • Poziom 16  
    Z b喚dami wszystko ok, w kostce podpinanej do lampy nie by這 dobrego styku i nadpalone by ten styk. Wyczy軼i貫m przygi掖em blaszki i wszystko jest ok.

Jedynie z radiem problemy. Edytowa貫m pierwszy post za陰czy貫m fotk naklejki na radiu.
    Bardzo chcieli軼ie wiedzie wiec poda貫m. Co powiecie teraz???
  • Poziom 39  
    疾by si nie zdziwi z tymi 鈍iat豉mi, m闚i貫m sprawd puch w komorze silnika.
    Na temat Visteona jest jedno zdanie - wywal/kup drugie na allegro (i za rok te wywal).
  • Poziom 16  
    przeka幡iki w puszce ok. lampa nie 陰czy豉, gdy dociska貫m mocniej r瘯 by這 dobrze, a wiec przeczy軼i貫m wtyczke przygio貫m blaszki styk闚 i jest ok

Dodano po 11 [minuty]:

Radio odwioz貫m do znajomego elektronika, co tam robi ko這 niego, bo wizualnie widzia 瞠 co tam by這 nie tak, ale nie ma jak sprawdzi bo mu sie pyta o szyna can. Ale mniejsza z tym.
    To radio wyglada 瞠 jest od poczatku w tym aucie a wiec od 2002 roku. Wiec jak wytrzyma這 12 lat no to chyba nie jest jednorazowe. M闚isz kup drugie i ze rok sie zepsuje to nast瘼ne. Wydaje mi sie ze to jest wydawanie pieniedzy w b這to.

Jakie radio polecacie do tego auta??
    (dodam ze 豉dnie takie radio orginalne sie prezentuje, chcia豚ym co podobnego, bo zak陰danie maskownicy i inne radio, nie bedzie to 豉dnie wyglada這. no chyba 瞠 nast瘼na generacja Visteona jest lepsza np. ta na CD.)
    Mo瞠 kto jest kto mia podobny problem i wie jak go rozwiaza? Chcia豚ym zeby to 豉dnie wyglada這.
  • Poziom 16  
    Kto podpowie?