Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer vsx-519v - Amplituner w ogóle się nie włącza.

29 Sie 2014 01:33 3390 2
  • Poziom 9  
    Szanowni koledzy! Bardzo proszę pomóżcie! Amplituner przestał działać. Wyświetlacz w ogóle nie reaguje. Cisza całkowita. Rozebrałem go i tak jak na załączonym zdjęciu widać kondensator eksplodował. Nie mam pojęcia, jaki to kondensator. Nad nim widnieje tylko zapis c214. Cóż to może być za kondensator? Może ktoś z Was pomoże? Czy wymiana tego kondensatora pomoże? Obawiam się, że eksplozja tego kondensatora musiała nastąpić w skutek usterki jakiegoś innego elementu. Może ktoś a Was może mieć jakieś domysły?

Znalazłem taki schemat i na nim ten kondensator ma takie oznaczenia : c214 10/16. Co to oznacza to 10/16? Potrafi ktoś mi wytłumaczyć? Jestem zielony w tym temacie. Oczywiście potrafię wymienić podzespoły elektroniki (niektóre, na pewno nie scalaki Smile ). Kochani pomóżcie zielonemu. Schemat w załączniku. Pioneer vsx-519v - Amplituner w ogóle się nie włącza. Pioneer vsx-519v - Amplituner w ogóle się nie włącza.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Kondensator elektrolityczny 10uF/16V.
    Pełny schemat :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10360331#10360331
  • Poziom 9  
    Nie do naprawy :(