Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISEL CPM4030 - wyłącza się po paru sekundach

29 Sie 2014 14:29 639 2
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam kumulację problemów z ploterem ISEL-a, jakiś czas temu zaczą mi się wyłączać w trakcie pracy,potem zaczą to robić coraz częściej teraz praktycznie zaraz po właczeniu (po ok. 3 sek. ) puszcza blokada klapy i przechodzi w stan spoczynku, komputer na którym miałem programy doo sterowania i zmiany parametrów też szlag trafił a dyskietki z programem "REMOTE" i "I5DRV" chyba sie utleniły bo żaden komp na którym są jeszcze stacje dyskietek ich niemoże odczytać. Wymiana maszyny nie wchodzi w gre, ale jakby ktoś miał jakieś mądre rady lub doświadczenie z podobnym problemem no i zkąd wziąść te programy do maszyny, to bardzo bym prosił o pomoc, informacje i sugestie, w ostateczności i tak będe zmuszony wymienić elektronike i napędy, ale teraz myśle że chyba bardziej się go zepsuć nieda więc mogę na nim poeksperymentować.

PS.
    Na płycie z elektroniką z tyłu plotera, po włączeniu zasilania świecą się trzy diody po lewej stronie, a jak wciskam START to zapala się dioda z prawej strony ale gaśnie jak go puszcze i na pare sekund łapią przekaźniki a potem puszczają i po robocie.
  • Poziom 1  
    Witam,

niestety nie jestem w stanie pomóc, ale sam mam pytanie: czy udało się Panu ozyskać/zdobyć programy "REMOTE" i "I5DRV"? Sam bardzo potrzebuję obu tych programów (zgubiłem dyskietki).
  • Poziom 11  
    Po kilku miesiącach udało mi się ją uruchomić , wymieniłem przekaźniki na płycie sterującej, kupiłem program "winremote" za 140 oiro przez firme "imes-icore" która sprowadziła program z niemiec a potem zdalnie skonfigurowali maszkyne i uaktualnili postprocesor w artcamie, jeszcze tylko wrzeciono nie uruchamia się przy starcie programu ale to najmniejszy problem bo podłączam je do gniazdka obok , trzeba tylko pamiętać żeby je wyłączyć jak skończy prace