Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup nowej pralki - proszę o pomoc.

29 Aug 2014 21:03 2439 10
  • Level 28  
    Cześć. Szukam nowej pralki do świeżo wyremontowanej łazienki.

Interesuje mnie:
    Głębokość 42-45cm (nie więcej)
    Szerokość 60cm~
    Ładowana z frontu
    Trwałość urządzenia (fajnie jak będzie gwarancja na 5 lat)
    Względnie cicha i energooszczędna (preferuje a++)
    Spora ilość programów, itp.
    Cena do 1500zł~

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Level 10  
    osobiście mam i mogę polecić Beko model: Beko WMB 61432 MU
    Cena w granicach 1200, co do gwarancji to standardowo 2-3 lata z możliwością przedłużenia za dodatkową opłatą w sklepie (wiem, że mediaexpert coś takiego oferuje, przedłużenie o 3 lata za coś około 350zł)
  • Level 28  
    A co sądzicie o modelu BEKO WMB 61242 PTMS?
    Wymiary mi odpowiadają, 1200 obr/min, A++, ładowność 6kg, grzałka niklowana, sporo programów, itp. No i ładnie wygląda, bo srebrna. Szkoda, że tylko 2 lata gwarancji.
  • Level 2  
    Witam,
    czy któraś z tych pralek BEKO z 5 letnią gwarancją ma wymienne łożyska? :)
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Nie kojarzę by BEKO miała wymienne łożyska, raczej nie.
  • Level 28  
    A co powiecie o Samsung WF60F4E0W2W?
  • Level 8  
    LG ma fajne pralki o głębokości 44 cm. Ostatnio, po długich poszukiwaniach, kupiłam właśnie ich pralkę, wąską, bo o szerokości poniżej 60 cm (mam małą łazienkę). Najbardziej spodobało mi się, że pobiera chyba najmniej energii ze wszystkich, które oglądałam w sklepie oraz dostosowuje ilość wody do wagi prania. Zobaczymy jak się będzie sprawować, póki co jest dobrze.
  • Level 10  
    Ja mam EWF1276GDW i powiem, że jest świetna. Ma wszystko co trzeba (pranie parowe sprawdzałem ostatnio - chyba nie będziemy z tego korzystać), ale przede wszystkim jest mega cicha (szukałem czegoś do otwartej kuchni na salon). Jak komuś zależy to tylko silnik inwertorowy z Elektroluxa. Ta wyżej była na promocji najtańsza (dodatkowo 10 lat gwarancji na silnik).

To 3-ci elektrolux w rodzinie (jeden od góry ładowany ma już >5 lat, mam jeszcze slima i tą co wyżej). Jeśli chodzi o kulturę prania to nie ma co porównywać.
  • Level 8  
    Miałam napisać jak się sprawuje mój sprzęt. Jestem bardzo zadowolona z pralki LG - jest bardzo cicha i stabilna :).
  • Level 12  
    Odnawiam temat. Ponieważ moja Elektroluks (lat sześć), dziwnym trafem, wylewa mi wodę z proszkiem, po bardzo niedługim czasie prania. Uważamy to,
    za marnotrawstwo i szukamy nowej pralki. Być może, gdyby ktoś wiedział, jak można przedłużyć czas operacji PRANIE, z programatorem czasowym napędzanym silnikiem(jeśli czas prania zależny jest od kształtu kółka, sterującego wyłącznikiem, to nie ma takiej możliwości, ale jeśli programator jest elektroniczny?), to jeszcze pralka byłaby przydatna. Moje myśli krążą wokół pralek Indensit, z programatorem elektronicznym. Szukam pralki, w której byłaby możliwość regulacji czasów operacji. Nie tylko, zadawania programów.
    W tej:http://www.indesit.pl/indesit/3/catalogues/pl_PL/pdf/innex.pdf, jest coś o możliwości przyspieszenia zakończenia cyklu, ale nic, o możliwości np. regulacji czasu prania (lub innej operacji). A może ja, błądzę? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!