Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 2,8 03r. - Skrzynia TipTronic szarpie przy wrzucaniu 4go biegu

29 Sie 2014 23:16 1728 3
  • Poziom 8  
    Hej.

Wiem, że temat Volkswagenowskich TipTroniców pojawia się na forach co chwilę. Chciałbym jednak zapytać o Wasze doświadczenia. Może ktoś rozwiązał podobny do mojego problem. Mianowicie 5cio biegowa skrzynia TipTronic (Jatco), szarpie przy wrzucaniu 4go biegu. Odnoszę wrażanie, że na zimnym silniku jakby nieco mniej. Z kolei na rozgrzanym, gdy mam ciężką nogę również zdarza się, że wrzuci gładko. Co ciekawe pozostałe biegi bez zarzutu. Dodatkowo redukcja z 5 na 4 również ok. Zawiozłem auto do serwisu, po przeglądzie, sprawdzeniu filtra i oleju wymieniono kompletny sterownik hydrauliczny. Werdykt, po serwisie skrzynia ok. Tylko nadal szarpie. Serwis komputera skrzyni, wymieniony jeden tranzystor, poprawiono jedną ścieżkę. Komputer ok. 4ka nadal szarpie. Kupiłem na allegro inny, używany komputer. Nadal szarpie. Teraz jestem w kropce. Czy jechać do kolejnego serwisu i płacić tracić kolejne pieniądze za błędne diagnozy?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Czy drugi bieg zapina "gładko" ?
    Ps. ile zapłaciłeś za sterownik hydrauliczny ?
  • Poziom 8  
    Dwójka wchodzi płynnie. W sumie za przegląd i sterownik 1500zł. Sterownik używany, ze sprawnej skrzyni.
  • Poziom 8  
    A teraz uwaga. Za wadliwe działanie skrzyni odpowiedzialny był komputer skrzyni. Co ciekawe nie był on uszkodzony, a jedynie miał problem z oprogramowaniem. Po wpisaniu programu od nowa szarpanie ustąpiło. Niestety nie ma pewności, że problem nie powróci. I wtedy będę potrzebował używany sterownik Jatco 09B 927 750 G.