Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router HUAWEI E5776s-32 - antena zewnętrzna

wow 30 Aug 2014 14:24 4971 5
 • #1
  wow
  Level 27  
  Witam :)

  Posiadam cudo zwane: Router HUAWEI E5776s-32
  Router jest położony na parapecie okna i łapie zasięg 3G (3-5 kresek).
  Router HUAWEI E5776s-32 - antena zewnętrzna
  I mam prędkość około 2-6 Mbps! W zależności od zasięgu.


  Ostatnio internet nagle mi przyśpieszył do 20 Mbps i zauwżyłem, że połączył się przez 4G, niestety złapał tylko 1 kreskę i po 2 minutach przełączył się na 3G...


  Wpadłem na pomysł, aby zastosować zewnętrzną antenę.
  No właśnie, ale jaką? Co polecacie?
  Miejscowość JESZKOWICE :)

  Z góry dziękuję!
 • Helpful post
  #2
  matek451
  Conditionally unlocked
  Warto spróbować LTE. Masz szansę.najbliższe BTS-y LTE1800 Mobylandu w Siechnicach, Fabryczna 22-elektrociepłowniaoraz w Chrząstawie W. ul.Młyńska 9. Masz do nich 5-6 km. Ponieważ E-5776 ma tylko jedno złącze antenowe musisz kupić http://www.cybertech.com.pl/p97,antena-lte-4g-15dbi-do-huawei-e398-e5776-zte-mf821.html Kabel max. 10m. Ustaw po kolei na każdy BTS.Wybierzesz ten o lepszych wynikach.
 • Helpful post
  #4
  matek451
  Conditionally unlocked
  4G to taki chwyt marketingowy Play. W Polsce sieci 3G na UMTS900 i UMTS2100 oraz LTE na1800MHz. Dipol nie ma w ofercie porządnej anteny panelowej na 2100MHz. Dipol nie ma w ofercie porządnej anteny kierunkowej do LTE. Te ze strony to słabe anteny wielozakresowe.
 • #5
  luki_pj
  Level 11  
  matek451 wrote:
  Dipol nie ma w ofercie porządnej anteny panelowej na 2100MHz. Dipol nie ma w ofercie porządnej anteny kierunkowej do LTE. Te ze strony to słabe anteny wielozakresowe.

  Widzę że kolega zniechęca a pewnie nawet nie przetestował anten. Chyba że się mylę to honor zwracam.
  Trzeba wziąć pod uwagę, że nasi operatorzy nadają w różnych częstotliwościach, a użytkownicy skaczą pomiędzy operatorami... więc każdy z użytkowników przy okazji zmiany operatora mógł by być narażony na zmianę anteny.
  3/4 tego co jest na alledrogo nie jest zgodne z parametrami a się sprzedaje.
  Owszem nie wszystko co szerokopasmowe jest ok... ale wszystko jest dla ludzi.
  Przy niedużych odległościach od stacji bazowej sprawuje się znakomicie- oczywiście jeżeli antena jest odpowiednio dopasowana w danym zakresie częstotliwości.
  Ktoś potrzebuje kupić tanią antenę, to kupi bo tak chce i musi tak być.
  Ktoś potrzebuje bdb antenę, to też kupi, a TRANS-DATA to porządny osprzęt, chodź nie tani. W wielu przypadkach ją wykorzystywałem i sprawowała się o niebo lepiej niż ta, którą użytkownik posiadał gdzieś kupioną (a teoretycznie miała być mocniejsza od montowanej TRANS-DATA).
  Do tego do chodzi kwestia zastosowanego przewodu - długość oraz jego jakość.
  Nawet jak ktoś ma super mega antenę, a kabel o parametrach jak pies napłakał to nie ma szans żeby było pięknie i ładnie.
 • #6
  matek451
  Conditionally unlocked
  Problemem większości użytkowników szczególnie LTE1800 jest niski poziom sygnału i duże odległości od stacji bazowych. W takim przypadku zakup anteny szerokopasmowej, której zysk jest na 1800MHz stosunkowo niewielki mija się z celem. Zysk wspomnianej TRANS DATA wg. producenta to teoretycznie 8dBi przy 1800MHz. Pomniejszony o tłumienność na kablu, szczególnie standardowym i złączach w zależności od długości kabla wyniesie około 3-5dBi. Antena droga, bez kabli. Zestaw dwóch sztuk do MIMO, z kablami i złączami to koszt 300 zł. Anteny panelowe Dual LTE 1800MHz o większym zysku, sprawdzone i przetestowane są tańsze. Co do anten dualnych MIMO Dipola to wystarczy spojrzeć w charakterystyki aby stwierdzić, że ich zysk jest niewielki. Właściwie są to dwie pojedyńcze anteny logarytmiczne ustawione pod katem prostym. Jak ktoś chce kupić jego prawo ale niech nie oczekuje cudów. Anteny szerokopasmowe to kompromis. Zmiany operatorów mają małe znaczenie. Wszyscy korzystają z tych samych częstotliwości. Wprowadzają LTE. Na terenach wiejskich używają UMTS900, w miastach UMTS2100 i LTE800. Przy doborze anteny należy zrobić testy na wybranej częstotliwości i przy niskim poziomie sygnału lepiej kupić antenę na to pasmo. Brak elementarnej wiedzy na ten temat powoduje, że kupują anteny do wszystkiego czyli niczego. Czasami tanio wychodzi drożej. Większość użytkowników uważa , że z mobilnego można korzystać bez anteny lub na patyku za 20 zł a to błąd.Anteny sprzedawane na Allegro, szerzej nieznane to inna bajka. Takich nie polecam, zysk wyssany z palca. A anteny z Dipola testowałem a nawet używam na co dzień. Na 900MHz oczywiście polecam ATK-10 i ATK-20. Stare dobre YAGI, dla użytkowników UMTS900 a w Polsce poza miastami to podstawowa częstotliwość na 3G.