Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który sub polecacie do wzmacniacza jbl 170 w rms.

Kapucyn_1 30 Aug 2014 15:30 1002 6
 • #1
  Kapucyn_1
  Level 8  
  Jestem nowy na forum jak i także nowy w sprawach car audio, także chciałbym wszystkich przywitać na dobry początek, także witam. Sprawa wygląda następująco .. Pod jarany tym iż od niedawna zacząłem pracować i co związku z tym idzie pierwsza wypłata te sprawy to przeznaczyłem część kasy na wzmak do samochodu bo chciałem sobie tą podróż do pracy jakoś umilić. No i padło na wzmacniacz jbl a602. Tak wiem wzmacniacz to jakaś parodia, ale nie orientowałem się bardzo w tego typu sprawach kupiłem go bo myślałem ze za 350 zł jakoś to już będzie grało nie zważając na parametry. Dopiero później uświadomiłem sobie że za tą kasę mogłem kupić coś o już dużo większej mocy. No ale mniejsza o to bo już przynudzam, jak już go mam to pasował by do niego jakiś sub ale za nic nie mogę nic do niego nie dopasować. Najlepiej żeby grało to dość głośno (o ile z taką mocą się da) ale też żeb y nie charczało i żeby bass miał być bassem a nie jakimś pukaniem czy czymś. Głównie slucham techno i hh. Proszę o pomoc przy wyborze, może to być sam głośnik 10'' lub 12'' skrzynie dokupię/dorobię albo nawet i głośnik ze skrzynią aby parametry głośnika pasowały do wzmaka. Czekam na linki lub inne propozycje, cena nie ma znaczenia. Ja znalazłem kilka oto one czy ktoś może powiedzieć który by był najlepszy? pozdrawiam  nie mogę wstawiać linków to napiszę nazwy..

  excursion sx12s4
  carpower crb 25-25hq
  skrzynia-basowa-alpine-sbe-1044br
  powerbass-wb-110-subwoofer-25cm-500w-mega-promo
  lub
  powerbass-ps-12c-subwoofer-obudowa-mdf-glosnik-30
 • #2
  hans127
  Level 17  
  Ja ci polecę re audio rex12s4 - bardzo fajny i miły dla ucha sub. Potrafi nisko zejść, zadziwia szybkością i dynamiką.
 • #3
  Kapucyn_1
  Level 8  
  głośnik który wymieniłeś rzeczywiście fajny tylko coś mi nie pasuje jego skuteczność gdzie wynosi SPL (1W/1m): 87,3 dB a widziałem sporo innych głośników nawet dużo tańszych które miały ~92dB. Taki dibeisi b1041 lol ma właśnie 92dB. Tego jakoś nie mogę zrozumieć.
 • #4
  ninik26
  Level 22  
  Z tą efektywnością to jest różnie, jeden producent poda SPL dla 1V drugi dla 2V a trzeci do 2.5V, co masz z przodu ? Niech zgadnę seria ?
 • #5
  hans127
  Level 17  
  Kapucyn_1 wrote:
  głośnik który wymieniłeś rzeczywiście fajny tylko coś mi nie pasuje jego skuteczność gdzie wynosi SPL (1W/1m): 87,3 dB a widziałem sporo innych głośników nawet dużo tańszych które miały ~92dB. Taki dibeisi b1041 lol ma właśnie 92dB. Tego jakoś nie mogę zrozumieć.  Papier przyjmie wszystko. Te dibeisi zapewne też ma na papierze 500W RMS, tylko ciekawe jak podałbym mu uczciwe 200W. Idę o zakład że pójdzie z dymem w kilka sekund.

  Ale jeśli liczy się dla Ciebie tylko to co "podaje producent na papierze" to kupuj śmiało dibeisi. Za taką cenę takie parametry?? - prawdziwa okazja.
 • #6
  m2c
  Level 19  
  Z tych co podałeś wybrałbym Excursiona, który zresztą jest bardzo podobny do tego Re audio.
 • #7
  Kapucyn_1
  Level 8  
  Nie no wiadomo że żadnego chińczyka nie kupie, chciałem tylko rozwiać moje wątpliwości z tą mocą taniego sprzętu która jak się domyślałem ma się jak afro na głowie łysego. Decyzje już podjąłem trochę mi sprawę wyjaśniliście, także dzieki. temat do zamknięcia