Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet ecocondens gold 20 -

GETomek 31 Gru 2015 14:49 33390 52
  • #31 31 Gru 2015 14:49
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Musisz tylko zapewnić sobie bezproblemowy dostęp do wody, do zasilania układu CO. Bez różnicy, jak to zrobisz.

• #32 12 Sty 2016 01:14
    Karenz
    Poziom 8  

Również zapatruje się na zakup ecocondens gold 20 kW
    dom 240 m2 użytkowe + podpasze
    Piszecie że jest głośny ale to nie problem bo mam kotłownie .
    W domu mieszka 1 os . więc chyba te 9,5 l/min wody co CWU da rade ?

Jak wygląda sprawa części ? wydaje mi się że ten termnet jest popularny więc nie będzie problemu i każdy majster go obsłuży
    mogę sobie pozwolić nawet na viessmana Vitodens 300 F ale ich najbliższy serwis mam 50 km a w mojej okolicy każdy majster na nowego viessmana wykrzywia zaraz twarz

termeta mam 2 sprzedawców w okolicy 10 km od domu
    ocieplenie itp :
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12hu

• #33 12 Sty 2016 08:18
    BliSki
    Poziom 12  

Myślę, że z częściami nie będzie problemu.
    A nawet w razie konieczności "sprowadzenia" części będziesz miał z magazynu w kraju.
    Kuzyn miał problem z "zagranicznym" kotłem, marki nie podam żeby nie było, że robię antyreklamę. To na części czekał tydzień. I dodam, że była to zima.

• #34 26 Cze 2017 13:01
    yaro30
    Poziom 9  

Ktoś z użytkowników doda jak się sprawuje z czasem? Sam stoje przed decyzją czy iść w w Gold Plusa czy Crystal bo różne opinie krążą na temat sterowników. Inna opcja to ecoTEC exclusive VC 14kW. U mnie domek 170m2 na końcówce budowy. Vaillant ma zdaje się wystarczającą moc a i zakres modulacji bardzo ładny w porównaniu z innymi modelami tej firmy.

• #35 26 Cze 2017 13:25
    art_ii
    Poziom 13  

Ja zamontowałem silver 25kW 2f
    Po miesiącu to ciężko zbyt dużo powiedzieć,
    Póki co poprosiłem serwisanta o przejechanie na kontrole - pojawia mi się błąd E1 (już około 5x)oraz o zdarza się ze obudowa przy włączaniu wpada w drgania.
    Po za tym działa.

• #36 26 Cze 2017 14:23
    ls_77
    Poziom 28  

yaro30 napisał:
    ... Inna opcja to ecoTEC exclusive VC 14kW. U mnie domek 170m2 na końcówce budowy. Vaillant ma zdaje się wystarczającą moc a i zakres modulacji bardzo ładny w porównaniu z innymi modelami tej firmy.

Jeśli chodzi o Vaillanta, to kocioł:
    ecoTEC PLUS VC146 ma moc 3,3-14,9kW na CO
    natomiast
    ecoTEC EXCLUSIVE VC256 ma moc 1,9-21,6kW na CO
    Ten pierwszy PLUS w zupełności wystarczy - przy nowym budownictwie to ~50W/m2, czyli u Ciebie ~8,5kW i przystępny cenowo, natomiast ten drugi EXCLUSIVE to już na prawdę "exclusive" cena, ale i możliwości (modulacja, elektronika i w pakiecie bramka internetowa do sterowania przez smartphone'a).

A podaj więcej informacji odnośnie instalacji CO: tylko grzejniki, tylko podłogówka, czy mieszane (czego więcej) i jaki zasobnik CWU.

• #37 26 Cze 2017 15:44
    yaro30
    Poziom 9  

Mam tylko podłogówkę. Planuję zbiornik 140l. Wanna ma pojemność 190l, ale chyba w trakcie napełniania coś ta woda się dogrzeje. Gorzej jak ktoś odkręci prysznic w tym czasie co jest dość prawdopodobne przy 4-osobowej rodzinie. Instalator, który oglądał dziś zwrócił mi uwagę, bo temat jakoś nigdy wcześniej nie wyszedł, że jeśli rurki podłogówki są rozłożone w zbyt dużych odległościach to nie da się tego zasilać niskotemperaturowo, bo nie uzyska się zadanych parametrów ogrzewania. U siebie widzę po fotkach, że rurki rozłożone co 15cm. Jedynie na korytarzach i w łazienkach co 10cm. Na korytarzach ze względu na to, że wąskie pomieszczenie. Nie wiem na ile te 15cm to problem. Oby nie.

• #38 26 Cze 2017 23:04
    serwo66
    Poziom 25  

Termetoski Crystal z Open thermem to jest górna półka i moc min ma 2,8 kw, przy twojej podłogówce będziesz miał większe możliwości dopasowania kotła do instalacji (wiele możliwości zmiany różnych parametrów ) . Gold jest prostym kotłem i nie ma takich możliwości.

• #39 26 Cze 2017 23:31
    BliSki
    Poziom 12  

yaro30 napisał:
    Ktoś z użytkowników doda jak się sprawuje z czasem? Sam stoje przed decyzją czy iść w w Gold Plusa czy Crystal

Crystala nie znam, to się nie wypowiem. Ale temat wątku to Gold, zatem o nim kilka słów.
    U rodziny pracuje już ponad dwa lata. Przed ostatnim sezonem był serwisant, aby zachować 3 lata gwarancji. Wszystko ustawił i posprawdzał.
    Kociołek w środku czyściutki jak nowy, zero zużycia. A po regulacji ustąpiły nawet rezonanse, które wcześniej bardzo sporadycznie się pojawiały. Zatem jest OK.
    No i jak tu już padło w tym wątku i cena przystępna i ceny części jak też ich dostępność od ręki.

Pytałeś też o Vaillanta, wszystko zależy zatem ile chcesz na kociołek wydać i co z niego wycisnąć.
    Jeżeli...
    ls_77 napisał:
    EXCLUSIVE to już na prawdę "exclusive" cena, ale i możliwości (modulacja, elektronika i w pakiecie bramka internetowa do sterowania przez smartphone'a).

... lubisz takie możliwości sterowania smartfonem i stać Cię na to, to czemu nie :)
    Opcja bardzo fajna swoją drogą. W Goldzie raczej na 90% nawet za dopłatą nie ma raczej takich bajerów :)

• #40 26 Cze 2017 23:54
    yaro30
    Poziom 9  

Dodatkowe bajery typu sterowanie ze smartfona raczej mnie nie interesują. Po co jakiś koreański wywiad ma mi się do kotła włamywać? ;). Bardziej mnie tu interesowała niższa moc minimaln i zdaje się odpowiednia do mojego budynku moc maksymalna. Jak by to sobie radziło z zasobnikiem 200l to już pewnie inna historia. Kwestia Gold Plusa i Crystal II właśnie widzę, że każdy ma swoich zwolenników. Czy aby Crystal to nie wersja dla tych co się, że tak powiem, lepiej orientują, co można poustawiać, bo zdaje się na tym polega wyższość opentehrm nad sterownikiem gold plusa? Jeśli jednak to samo można ustawić na samym kotle w przypadku gold plusa, to pytanie, czy robi różnice ustawianie tego na sterowniku zawieszonym na ścianie w pokoju, czy na samym kotle siedzącym nieopodal w kotłowni?

• #41 26 Cze 2017 23:58
    serwo66
    Poziom 25  

Jest sterowanie przez internet w wersji micro czyli sterowanie temperaturą pomieszczenia dotyczy golda oraz sterowanie Open thermem w crystalu.

• #42 27 Cze 2017 07:58
    ls_77
    Poziom 28  

yaro30 napisał:
    Bardziej mnie tu interesowała niższa moc minimaln i zdaje się odpowiednia do mojego budynku moc maksymalna. Jak by to sobie radziło z zasobnikiem 200l to już pewnie inna historia.

Spokojnie da radę, oba kotły Vaillanta mają zwiększoną moc na CWU o ~10% w porównaniu z mocą na CO, takie "turbo".

yaro30 napisał:
    Czy aby Crystal to nie wersja dla tych co się, że tak powiem, lepiej orientują, co można poustawiać, bo zdaje się na tym polega wyższość opentehrm nad sterownikiem gold plusa?

Nie wiem jak w przypadku Termeta (opentherm'a), ale odniosę się do Vaillanta - jego regulatory powieszone w pomieszczeniu mogą pracować z dwoma różnymi trybami pracy: termostat (po osiągnięciu ustawionej temp. w pomieszczeniu kocioł się wyłącza) lub korekta (w momencie osiągania zadanej temp. w pomieszczeniu kocioł płynnie obniża parametry pracy instalacji, bo wie że nie musi tak mocno grzać, ale nie przerywa swojej pracy, to tak jak jechać samochodem płynnie,a nie gaz/hamulec).
    W kotle Gold Plus termostat pokojowy działa załącz/wyłącz, ale nie wiem jak w Crystalu opentherm?

• #43 27 Cze 2017 09:09
    serwo66
    Poziom 25  

Crystal z opentherm działa tak samo jak Vaillant.

• #44 27 Cze 2017 22:38
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Lepiej, niż vaillant... bo taniej :)

• #45 27 Cze 2017 23:00
    BliSki
    Poziom 12  

mirrzo napisał:
    Lepiej, niż vaillant... bo taniej :)

Dlatego każdemu wg. potrzeb i zasobność portfela :) :)

PS. Tak przy okazji dodam, że co by Wam nie mówili instalatorzy i że macie mało domowników, tylko jedną łazienkę itd., to moim zdaniem zawsze brać modele z osobnym lub w ostateczności wbudowanym zasobnikiem (a nie 2-funkcyjne). Ale to już temat na inny wątek. :)

• #46 28 Cze 2017 08:11
    yaro30
    Poziom 9  

Mi jeden instalator polecał 2-funkcyjny z dodatkowym zasobnikiem warstwowym. Gdyby była nawet awaria zasobnika kocioł mógłby dalej zasilać w wodę. Inny z kolei wychwalał wyższość 2-funkcyjnego bo zasobnik 50l z nierdzewki.

• #47 28 Cze 2017 10:36
    serwo66
    Poziom 25  

Każdy kocioł z zasobnikiem ( zewnętrznym lub wbudowanym ) jest lepszym rozwiązaniem niż kocioł przepływowy, nieważne czy nazywa się dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny ważne aby miał zasobnik.

• #48 28 Cze 2017 13:58
    BliSki
    Poziom 12  

yaro30 napisał:
    Inny z kolei wychwalał wyższość 2-funkcyjnego

Każdy instalator poleca co innego. Dlatego...

serwo66 napisał:
    Każdy kocioł z zasobnikiem ( zewnętrznym lub wbudowanym ) jest lepszym rozwiązaniem niż kocioł przepływowy, nieważne czy nazywa się dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny ważne aby miał zasobnik.

O to właśnie chodzi. Dlatego napisałem co napisałem z pozycji użytkownika i komfortu użytkowania.
    A poniekąd także trwałości samego sprzętu, który nie musi się uruchamiać co każde odkręcenie kurka z ciepłą wodą. Ale to już OT.

• #49 04 Lip 2017 21:21
    yaro30
    Poziom 9  

Czy wie ktoś może jak się sprawuje wersja Silver Termeta? To chyba najnowszy kocioł w ich ofercie. Widzę, że w standardzie ma OpenTherm przez Easy Remote.

• #50 05 Lip 2017 09:36
    serwo66
    Poziom 25  

Nie uruchamiałem go jeszcze ale koledzy co uruchamiali chwalili go.

• #51 09 Gru 2017 22:26
    darek0808
    Poziom 8  

Witam Wszystkich,

już byłem zdecydowany na Golda 20 1f, po czym trafiłem na ten temat i jestem trochę w kropce. Dom 150 m2, podłogówka po całości plus zasobnik cwu 140l. Piszecie, że Crystal II działa płynnie, a jak jest z Silverem? Jako że ma opentherm, można w nim ustawiać to samo co w Crytalu i będzie działał podobnie jak Crystal (chodzi o płynność), czy ma mniej funkcji, bo sterowniki są inne... dzwoniłem dzisiaj do przedstawiciela Termeta i on akurat poleca Silvera. Podobno Gold ma mieć opentherma i w niedługim czasie powinny schodzić z produkcji pierwsze kotły z openthermem, ale ja muszę kupić piec juz teraz i niestety nie załapię się na te z openthermem. Crystal droższy o 380 pln, ale z kolei cena Silvera jest bardzo korzystna. Paramatry wszystkich kotłów podobne. Proszę o pomoc :)

• #52 09 Gru 2017 23:40
    serwo66
    Poziom 25  

O ile dobrze wiem Termet nie dedykuje Ophen Terma do Silwera do niego jest dedykowany inny sterownik Easy Remote.

• #53 10 Gru 2017 10:54
    darek0808
    Poziom 8  

Czyli jezeli dobrze rozumiem, nie będę mógł programować Silvera, tak jak Crystala II? Trochę średnim rozwiązaniem jest też sterwonik na kablu, wolałbym zdecyowanie bezprzewodowy. Chyba nie ma bezprzewodowego do Crystala, podobnie z Silverem?
    Teraz pytanie, czy rzeczywiście przy Silverze będę musiał coś programowac przy podłogówce, czy moze wystarczą standardowe programy i dopasowanie pracy kotła do temperatury zewnętrznje i wewnętrznej? Montowałes juz może ten kocioł, masz jakieś doświadczenia dot. jego pracy?
    Z wypowiedzi w tym temacie, wynika, że piec działa płynnie, jednak nie ma możliwości programowania i wprowadzania korekt, jednak kolega ma instalację na grzejnikach, a ja mam podłogówkę....
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3368173.html

Edytowne
    Jednak zakupiłem Crystala II, dam znać jak się sprawuje, nie chcę się ograniczać na przyszłość, a udało mi się go wyhaczyć za 3780 pln czyli 680 pln więcej od Silvera, biorąc pod uwagę, ze piec miejmy nadzieję na 10 lat :) - tylko 68 pln rocznie :) a gdyby przyszło mi do głowy coś kombinowac z ustawieniami, miałbym do siebie pretensje, ze nie dopłaciłem tych 700 pln...