Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Unitra GS-467 - Podłączenie do Technics HD70

jarorafal 30 Sie 2014 22:50 1356 2
  • #1 30 Sie 2014 22:50
    jarorafal
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    To mój pierwszy wpis na Forum.
    Posiadam mini wieżę Technics HD70. Postanowiłem zacząć przygodę z "winylem".
    Kupiłem gramofon Unitra GS -467. Wcześniej tego nie sprawdziłem i okazało się, że moja wieża nie posiada wejścia Phono ( dedykowanego pod gramofon), dowiedziałem się , że trzeba zastosować przedwzmacniacz gramofonowy. Pytanie brzmi: Do jakiego wejścia w wieży go wpiąć jeżeli nie ma wejścia AUX? Jedyne jakie jest nazywa się EXT ( external) IN oraz OUT. Czy to odpowiednie ? W instrukcji wyczytałem, że jest ono przeznaczone pod magnetofon (!). Boję się, że będę musiał zainwestować w nowy wzmacniacz czy amplituner. Nie muszę dodawać, że jestem laikiem w tej dziedzinie. Czy przedwzmacniacz gramofonowy można wpiąć w IN wejścia EXT? Będę wdzięczny za radę. Dziękuję Gramofon Unitra GS-467 - Podłączenie do Technics HD70

0 2
  • Pomocny post
    #2 30 Sie 2014 23:01
    lesławek
    Poziom 31  

No tak przedwzmacniacz korekcyjny RIAA będzie ci potrzebny i podłączasz go do wejścia czyli EXT in a przełącznik źródeł ustawiasz na EXT i będzie działać. To ze ono jest przeznaczone pod magnetofon wynika po prostu z tego że towarzyszy mu też wyjście do nagrywania. Jest to tzw pętla rejestratora. Ale z wejścia EXT in możesz korzystać dokładnie tak jak myślisz.

0
  • #3 30 Sie 2014 23:09
    jarorafal
    Poziom 2  

Rozumiem. Bardzo dziękuję:-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo