Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG6240FD - nie pobiera wody Błąd F6 E1

31 Sie 2014 10:12 8199 1
 • Poziom 1  
  Witam serdecznie forumowiczów, jest tutaj nowy. :arrow:


  Mam problem ze swoja 3 letnia zmywarką Whirlpool. Z racji tego, że naprawiam kuchenki gazowe postanowiłem zainteresować się moja zmywarką. Zmywarka robiła mi takie figle związane z tym błędem, ale zawsze resetowanie pomagało, otwierając szafkę poczułem smrodek spalenizny i po tym wyczuciu zmywarka jeszcze chodziła. I po kilku dniach 'klops' - nie działa :( , pierwsze co to instrukcja i weryfikacja błędów.

  Na 1 ogień poszedł wąż od Aquastopu, a raczej jego filtr - o dziwo czysty. 2 - sprawdziłem węże czy nie są gdzieś zagięte - wszystko ok.. I 'nadeszła' chwila na demontaż zmywarki z mebli. Zmywarka na lewy bok i demontaż tacki i prawego panelu, a w środku usterka:
  - przepalona kostka od Aquastop-u, nie robi zwarcia puszcza wodę gdy przerobiłem na chwile na krótko, od razu przeróbka kostki na stałe, zmywarka do prądu i to samo.

  Szukając dalej, uszkodzony mikrostyk w elektrozaworze oraz zawilgocone luty na płytce mikrostyk. I szukając dalej, dalej, uszkodzone 3 tranzystory oraz opornik w module sterowania.

  Jestem elektrykiem z zawodu nie elektronikiem, zawiozłem moduł oraz mikrostyk do naprawy, elektronik wymienił na nowe, wracając z bananem do domu podłączam i dalej 'lipa' :( . Teraz już sam nie wiem co może być? Dopada mnie bezsilność, dodam jeszcze to, że zmywarka wypompowuje wodę gdy wleje do niej wodę, ma może ktoś pomysł co dalej mam sprawdzić?
 • Poziom 2  
  Witam , w fabryce chyba świadomie umieszczają te połączenie do aquastopu pod przełącznikiem strumienia z którego lubi pociec i wtedy w tym połączeniu robi się zwarcie i uwala moduł , w mojej też było zwarcie i w module wypaliło tranzystor z mikrokontrolerem oznaczony TR5 ASC 108 6S, który to steruje tym aquastopem skutek taki że moduł do wymiany .

  Konkluzja taka, że wszyscy posiadacze tego modelu powinni te połączenie przenieść w bezpieczniejsze miejsce póki zmywarka działa. Oczywiście ja po naprawie tak zrobiłem lepiej późno niż wcale...