Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA MP250 - MP252 - Błąd E05

hoe0watch 31 Sie 2014 10:55 7413 0
    hoe0watch
    Poziom 1  
    Witam,

Ostatnio zmagałem się problemem błąd E05 w drukarce Canon pixma mp250 - mp252, szukając informacji na ten temat natknąłem się na wątek na tym forum, a ponieważ tam nie było rozwiązania więc postanowiłem je dodać, mając nadzieję że pomogę paru innym osobom które zmagają się z tym samym problemem.

Zaczynając od początku, po raz któryś z kolei napełniłem swoje tusze, po włożeniu ich do drukarki wyskoczył wyżej wspomniany błąd E05, dodatkowo na komputerze wyskoczyła informacja że problem powoduje czarny tusz. Nie przejąłem się tym zbytnio, uznałem że żywot kartriża się skończył - i tak służył bardzo długo, a w domu miałem drugi oryginalny zestaw tuszy, który używałem do drukowania bardziej wymagających rzeczy.
    Niestety po włożeniu drugiego zestawu błąd nie zniknął, pomimo sprawnych tuszy urządzenie nie działało. W tym momencie uznałem że to chyba wina drukarki.
    Ponieważ nie poddaje się tak szybko spróbowałem zresetować urządzenie wg metody znalezionej na tym forum w innym wątku:
    1. Odłączyć kabel USB
    2. Wyłączyć urządzenie przyciskiem zasilania.
    3. Nacisnąć i przytrzymać przycisk "Stop/Reset" (trójkącik w kółeczku), w tym samym czasie nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania.
    4. Trzymając wciśnięty przycisk zasilania, puścić "Stop/Reset", po czym kliknąć go 2 razy pod rząd (krótko)
    5. Trzymając ciągle przyc. zasilania, czekać ok 20-30 sek., aż na wyświetlaczu pojawi się "0".
    6. Puścić przyc. zasilania, a następnie wcisnąć "Stop/Reset" 4 razy pod rząd (krótko)
    7. Wyłączyć i włączyć urządzenie.

Metoda ta nie pomogła. Drążąc dalej temat i oglądając film na YT z tą metodą zauważyłem że w moim przypadku resetowanie nie wykonuje się jak powinno - drukarkę cały czas "bolały" te tusze. Postanowiłem je wyjąć i to był strzał w dziesiątkę. Drukarka bez tuszy zresetowała się zgodnie z instrukcją. Po włożeniu nowego zestawu błąd już się nie pojawił.

Następnie postanowiłem sprawdzić jeszcze raz, te stare dopełniane tusze. Po zamianie kartridży drukarka jak gdyby nigdy nic się włączyła - błąd się nie pojawił, a drukarka na starych dopełnianych tuszach drukuje aż miło.

Podsumowując, aby pozbyć się błędu E05, należy wyjąć tusze z drukarki (oczywiście te klapki w drukarce które trzymają tusze należy zamknąć), zresetować urządzenie według instrukcji, a następnie włożyć tusze. O ile kartridże są sprawne - błąd powinien zniknąć.