Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL 46050 błąd i30

31 Aug 2014 14:16 13272 5
  • Level 7  
    Jestem od wielu lat użytkownikiem w/w zmywarki . W ciągu ostatniego , roku może ze dwa razy w czasie zmywania lub w trybie suszenia , pojawił się błąd i 30 . Po zresetowaniu następnego dnia urządzenie działało poprawnie i tak przez kolejne miesiące . Niestety ostatnio błąd ten unieruchomił zmywarkę - chociaż nie do końca .
    Teraz po pojawieniu się błędu ( już na początku zmywania ) resetuję urządzenie . Następnie włączam program 7 ( płukanie , 12 min. , 3,5 l ) i o dziwo bez problemu zmywarka działa . Z tego co wiem błąd i30 to wyciek wody a jeżeli to prawda to coś mi się tu nie zgadza . Proszę o radę .
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Moderator of Home appliances
    matuzi wrote:
    Z tego co wiem błąd i30 to wyciek wody a jeżeli to prawda to coś mi się tu nie zgadza .
    Przerywająca cewka elektrozaworu poboru wody też takie cyrki potrafi robić.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 7  
    Dziękuję za podpowiedź ale jak wytłumaczyć , że po przeczytaniu Twojej rady trzy razy z rzędu włączałem program 7 (płukanie) i wszystko ok ?
  • Moderator of Home appliances
    Takie cyrki lubi cewka robić, może być też wiązka pod drzwiami naderwana i też będzie i30. Rozumiem że zaglądałeś do podłogi zmywarki(tam gdzie znajduje się pływak) i wody nie tam nie ma?
  • Level 7  
    Po dość długim czasie w końcu znalazłem czas aby powalczyć ze swoją zmywarką. Rozebrałem ją w sposób umożliwiający dostęp do wszystkich elementów . Okazało się , że wyświetlany błąd i30 był prawidłowy ponieważ woda dostawała się na plastikową podłogę zmywarki . Proces jej dostawania się tam został przeze mnie odkryty dopiero po w/w demontażu oraz rozkręceniu drzwi i włączeniu programu zmywania . Okazało się , że woda wychlapuje się na drzwi a stamtąd wpływa kroplami po szczelnie zaizolowanej wiązce przewodów . Opisany proces nie miał miejsca podczas płukania , zapewne z powodu jego krótszego czasu trwania i mniej dynamicznego przebiegu . Jasny był wniosek , że winna jest uszczelka dolna drzwi . Jednak wymiana uszczelki na nową (oryginał Electrolux) nie poprawiło sytuacji . Woda nadal wydobywała się poprzez dwa wycięcia fabryczne w tejże uszczelce . Dopiero po kilku próbach i wykorzystaniu zarówno starej jak i nowej uszczelki udało mi się ten problem rozwiązać . Po prostu "skonstruowałem" trzyczęściową uszczelkę pozbawioną fabrycznych wycięć . Dziękuje wszystkim , którzy podpowiedzieli mi gdzie szukać usterki . I PO PROBlEMIE> :D
  • Helpful post
    Moderator of Home appliances
    matuzi wrote:
    Po prostu "skonstruowałem" trzyczęściową uszczelkę pozbawioną fabrycznych wycięć
    I tu nie w tym problem. Masz pęknięte dolne lub górne ramię myjące i wkrótce będziesz narzekał na jakość mycia.