Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 6316/P - Przerwy w działaniu

kixo81 31 Sie 2014 16:20 1023 1
  • #1 31 Sie 2014 16:20
    kixo81
    Poziom 1  

Witam
    Mam problem z pralką. Jest to pralka ładowana od góry, bez wyświetlacza.
    Po uruchomieniu programu, pralka przez pewien krótki czas chodzi normalnie. Po kilku minutach podczas kręcenia bębna dochodzą dziwne dźwięki, coś jakby coś przeskakiwało, tryby itp. Dźwiękom tym towarzyszy lekki wstrząs pralki, który jest wyczuwalny jeśli oprzemy rękę na pralce. Dźwięk ten nie jest głośny, jest nieco głośniejszy od dźwięku normalnej pracy pralki. Często gdy pojawi się taki odgłos, na chwile gasną wszystkie kontrolki, bęben staje i po kilku sekundach zapalają się ponownie i pralka kontynuuje pranie. Często kontrolki gasną na chwile również w przerwie miedzy kręceniami bębna, wtedy wspomnianego odgłosu nie ma.
    Opisane przerwy występują również przy płukaniu. Prania wstępnego nie sprawdzałem.
    Pralka nie może wykonać wirowania. Gdy bęben zaczyna się rozpędzać, pojawia się opisany wyżej dźwięk i wstrząs, po czym gasną kontrolki i po chwili pralka próbuje ponownie wykonać wirowanie.
    Raz była taka sytuacja że zapaliła się kontrolka "serwis". Wtedy pralka chodziła bez nadzoru i nie wiem co działo się wcześniej.
    Czy awarie można naprawić samodzielnie? Jeśli nie, jaki byłby szacunkowy koszt naprawy przez serwis?
    Za każdą odpowiedź z góry serdecznie dziękuję.

0 1
  • #2 31 Sie 2014 23:04
    zhudomel
    Specjalista AGD

Do sprawdzenia silnik i ułożyskowanie bębna. Opisywane na forum wielokrotnie.

0