Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw GOLF III 1.9tdi 1Z - Wymiana ECU

31 Sie 2014 21:27 3990 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam pytanie odnosnie wymiany ECU 028 906 021 BF , na ECU taki sam tylko ze zmienionymi mapami w celu uzyskania 20 KM wiecej.

1.Czy jak wloze ten drugi ECU o tych samych numerach auto odpali bez problemu czy immo box bedzie mu przeszkadzal , i lepiej zrobic off w sterowniku odrazu?
    2.Jak wyglada z wgraniem map cos czytalem ze trzeba kupic nowe kosci i w podstawkach je wlutowac ?

Z gory dzieki.
  • Poziom 42  
    klawik85 napisał:
    auto odpali bez problemu czy immo box bedzie mu przeszkadzal

Raczej immo zablokuje, ale wystarczy zrobić dopasowanie vagiem...a przecież każdy go ma...
  • Poziom 32  
    Zależy co siedzi w nowym sterowniku, jeżeli będzie miał immo off to odpali a jeśli nie to nie odpali i wtedy potrzebujesz czegoś sensownego co robi samochody grupy VAG, jajesz Immobilizerze w kanale 00, wpisujesz wartość 0, testujesz, zapisujesz i gra, sprawdź wcześniej dokładnie na stronie Ross-tech-u czy aby nic nie pomieszałem.
  • Poziom 42  
    Nic tam nie siedzi...wystarczy VAG
  • Poziom 10  
    No tak czyli ECU dostaje tylko sygnal od immo boxa , ze mozna odpalac .
    Kluczyk wkladajac do stacyjki komunikuje sie z boxem a box puszcza sygnal do ecu czyli to u mnie zostaje wiec nawet nie trzeba pewnie ecu dopsowywac a jak trzeba to jest procedura jak piszecie vagiem ;)

Ale co z mapami ktore kosci za nie odpowiadaja i czy UPA odczytam je ?to pewnie flash
  • Poziom 42  
    klawik85 napisał:
    jest procedura jak piszecie vagiem

Jak masz Vaga lub kogoś z Vagiem to dwa kliki i ok
  • Poziom 32  
    autoas napisał:
    Nic tam nie siedzi...wystarczy VAG

Sorki źle się wyraziłem, miałem na myśli że może ktoś już zrobił w ECU "Immo off"
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Tak trzeba lutować .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zaniechaj działań póki czas. Skąd mapę weźmiesz? Gotowca z netu? To i tłoki kup, zaraz będą potrzebne. O bloku i korbowodzie nie zapomnij, przynajmniej zamów, będą potrzebne zaraz po tłokach.

Dodano po 1 [minuty]:

klawik85 napisał:
    o podstawkach specjalnych ze trzeba wlutowac
    Same podstawki skrywają w sobie tajemnicę. Nie są tylko dla wygody. Ogólnie temat Cię przerasta.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież to wszystko masz w dokumencie, który załączyłeś. Co z immo, już Koledzy napisali. Dalej jest zabronione. Czytaj zasady działu.