Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo - klimatyzacja i auto samo dodaje gaz

31 Sie 2014 22:02 1398 1
  • Poziom 7  
    Witam a więc mam problem z moim Seatem Toledo 1.6 1998 r, autko z klima.Problem zaczął się niedawno a więc zacznę od początku, postanowiłem naprawić klimatyzację ponieważ była dziurawa chłodnica klimy to chciałem ją wymienić i zrobić wszystko tak żeby chodziła, no więc zaprowadziłem do mechanika wymienił mi chłodnice odgrzybił napełnił itd przy tym również powymieniał mi wszystkie filtry olej, miałem również wymienić filtr kabinowy ale w moim samochodzie go jednak nie ma, w katalogu piszę że jest a u mnie nie ma miejsca na niego, ale mniejsza z tym. A więc po tej wymianie robiło się tak że klimatyzacja raz działała a raz włączała się sprężarka i zaraz wyłączała i tak w kółko przy tym jak się włączała lekko pedał gazu się poruszał. Czy wie ktoś co to może być. Dodam że wentylatory chodzą cały czas nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.Czy to jest normalne ??No i drugi problem, autko jeździło od początku tylko na benzynie i jak ja je kupiłem postanowiłem włożyć LPG zawsze to jakaś oszczędność, zrobiłem to ok 3 tyg temu no i wtedy zaczął się problem, gdy naciskam sprzęgło i np chce zredukować bieg samochód sam dodaję sobie gazu i wchodzi na obroty, jest również tak jadąc na 5 biegu i jeśli się puści gaz to on też sam czasami sobie doda obrotów, byłem już dwa razy u pana który mi zakładał gaz, bo mówił że samochód dostaje za ubogą mieszankę i trzeba wyregulować, pojechałem pierwszy raz miało być ok i nie było, pojechałem drugi raz i również nic to nie dało. Czy mogło się coś zrobić z silniczkiem krokowym ?? A może ta klima coś popsuła tzn sprężarka?? Ale z wyłączoną klima jest to samo. Dodam jeszcze że samochód spalił mi na trasie 13 l gazu, prędkość do 100 km:O to też chyba nie jest normalne.Tankowałem na statoil. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc co dalej mogę z tym zrobić. Czy z klimą to może by jakiś czujnik który przy wymianie chłodnicy się poluzował albo coś??Proszę o wyrozumiałość, nie znam się na tym. Jest to mój pierwszy samochód. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Włożyłes gaz do niesprawnego silnika.
    To jest karygodne.

Teraz znajdź kogoś kto to ogarnie.