Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 fl - nie idzie otworzyc drzwi

elektryk_zsee_bytom 31 Sie 2014 22:32 4704 9
  • #1 31 Sie 2014 22:32
    elektryk_zsee_bytom
    Poziom 8  

Witam, posiadam vw passata b5 fl z 2001 roku w sedanie i mam taki problem związany z tylnymi drzwiami. Zaczęło się od drzwi prawych, gdy zamykałem lub otwierałem samochód z kluczyka pilota to raz się drzwi zamknęły ale nie chciały potem otworzyć i na odwrót jak się otworzyły to już nie chciały się zamknąć aż doszło do momentu że musiałem zablokować je ręcznie od środka i od tego czasu już nie idzie ich otworzyć ani z pilota, ani od środka z przycisku ani z klamki również od środka.. Dzień później tak samo zaczęły mi wariować drzwi z drugiej strony i po 2 dniach jak się zamknęły tak już się nie otworzyły i również nie idzie ich otworzyć nawet z wewnątrz. Jednocześnie także jest inny objaw, zamek po chwili sam sie uzbraja i po kilku sekundach zaczyna wyć syrena i to już nie zależnie czy drzwi są otwarte czy tez nie.
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale zanim zaczęły się te problemy z drzwiami to chwile wcześniej spadł mi kluczyk na ziemię i oświeciły się kierunkowskazy, wtedy to nie szło nic zrobić, ani otworzyć ani zamknąć, dopiero po odpięciu akumulatora i ponownemu podłączeniu wszystko wróciło do normy. Druga sprawa jest taka że przycisk otwierania bagażnika od wewnątrz samochodu działa mi tylko gdy przekręcę stacyjkę, a z tego co pamiętam działało mi to również nawet gdy nie włożyłem kluczyka do stacyjki.
    Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

0 9
  • #3 01 Wrz 2014 08:43
    elektryk_zsee_bytom
    Poziom 8  

Hm no sam niewiem, ale to jest takie dziwne bo wcześniej takich problemów nie miałem to raz, po drugie to wszystko stało się dosłownie w ciągu kilku dni no i żeby jednocześnie oby dwa zamki padły to jest chyba mało prawdopodobne, jak już to stawiałbym na przewody gdzieś, chociaż rozebrałem to po stronie kierowcy, oglądałem wtyczki przy module, wiązki od modułu do słupka i wszystko wygląda wizualnie że jest okej, nawet nie widać śladów wody pod dywanikiem

0
  • #4 01 Wrz 2014 08:56
    Tumas
    Poziom 7  

Sprawdz kable w tylnych dzwiach lubia pekac kostki , a nawet odpinaly sie , czasem sie zdarza jak jest zwarcie to modul mógł sie uszkodzic.

0
  • #5 01 Wrz 2014 14:39
    Ireneo
    Poziom 40  

Ja tylne drzwi otwieram łatwo i bez zniszczeń.

5
  • #6 08 Wrz 2014 21:51
    elektryk_zsee_bytom
    Poziom 8  

a jakby ktoś wiedział i miał takie materiały jak opis tych pinów przy module itd, które przewody są od sterowania tylnymi drzwiami i jakiś schemat do tego, bo bez tego ani rusz. Byłbym wdzięczny bo chcę sobie sam poradzić z problemem a nie mam punktu zaczepienia a tez nie stać mnie na wizytę u elektromechanika który skasuje mnie jak za zboże. dodam iż mam moduł komfortu z trzema wtyczkami. Naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc.

0
  • #7 09 Wrz 2014 18:17
    Ireneo
    Poziom 40  

Nic Tobie nie da schemat,tam nie wysterujesz na krótko siłownika,a jeżeli nie masz pękniętych przewodów w przepuście to,znając życie,padł siłownik.Zdjąć tapicerkę i go wymienić.

Ireneo napisał:
    tylne drzwi otwieram łatwo i bez zniszczeń.

0
  • #8 10 Wrz 2014 20:49
    elektryk_zsee_bytom
    Poziom 8  

No właśnie to jest to że przewody są całe i dziwne ze najpierw padły lewe drzwi a potem na następny dzień drugie, to jest to możliwe że padły od razu dwa siłowniki ? i skoro otwierasz bez trudu i zniszczeń to jak to by należało otworzyć ? No a żeby siłownik wymienić to trzeba chyba zdjąć nie tylko tapicerkę ale też tą blachę co jest pod spodem.

0
  • #10 28 Wrz 2014 12:23
    elektryk_zsee_bytom
    Poziom 8  

problem rozwiązany, okazało się że padły obydwa siłowniki, dziękuje kolegom za pomoc w rozwiązaniu problemu ;)

0