Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS ActiveJet AJE-850 LCD - Nie podtrzymuje komputera, ogólne działanie tego UPS

31 Sie 2014 23:07 1221 2
  • Poziom 14  
    Witam

Dostałem w prezencie tego oto UPS-a AJE-850 LCD, i nie mogę być z niego w pełni zadowolony gdyż: komputer stacjonarny przy pracy w windowsie i odłączeniu zasilania działa, lecz przy grze (i to nie najbardziej wymagającej) wyrzuca błąd ups, komputer się wyłącza.

I nie wiem czy jest sens trzymać tego upsa czy mam go sprzedać, chodzi mi o to czy on realnie filtruje napięcie, daje jaką kolwiek ochronę przed uszkodzeniem sprzętu przy przepięciach itp, czy będzie sobie tak stał podłączony a przy awarii zasilania i tak komputer się wyłączy.

Czy są z niego jakie kolwiek korzyści czy tylko straty energii (bo widzę że grzeje się bardzo)? Ten komputer mam głównie do gier i na tym by mi zależało żeby grę zapisać, wyłączyć komputer.

Pobór energii przez cały zestaw podpięty do upsa (monitor, skrzynka) to 240W MAX mierzone. Wyczytałem że zasilacze (chieftec) są kapryśne co do niektórych UPSów.
  • Poziom 25  
    Skoro UPS się wyłącza, to znaczy, że jest przeciążony lub akumulatory są zużyte.